Dzika karta dla Słupska? Podobno dogadane

Dzika karta dla Słupska? Podobno dogadane

Share on facebook
Share on twitter

„STK Czarni Słupsk” ma zagrać w 1 lidze już od najbliższego sezonu, dzięki wykupieniu dzikiej karty. Wniosek już złożono, gwiazdami drużyny mają być Mantas Cesnauskis i Łukasz Seweryn.

fot. Czarni Słupsk

adidas Dame D.O.L.L.A. – doskonałe buty Damiana Lillarda >>

Komunikat o zgłoszeniu projektu pojawił się we wtorek (informacja – TUTAJ >.>), w międzyczasie udało nam się ustalić sporo dodatkowych szczegółów.

– W ostatnich tygodniach pomysły na reaktywację basketu w Słupsku miały przynajmniej dwa ośrodki – jeden, w uproszczeniu, skupiony wokół Cesnauskisa i Seweryna, drugi to STK Czarni.

– Miasto zadeklarowało chęć wsparcia projektu, ale wyłącznie pod warunkiem, że będzie to tylko jedna struktura i jeden szyld,

– No to się obie grupy dogadały, wybrano wspólny zarząd,

– Po przeliczeniu środków obiecywanych przez miasto oraz realistycznych sponsorów uznano, że pieniędzy wystarczy na grę w 1 lidze,

– Podmiot nie mógł (i nie chciał) skorzystać z miejsca przysługującego zdegradowanym Czarnym, więc musi wykupić dziką kartę,

– Zgłoszono już wniosek do PZKosz. W tym momencie nikt głośno nie mówi o gwarancji udzielonej przez związek, ale z rozmów z zainteresowanymi wynika, że mają podstawy spodziewać się pozytywnego rozpatrzenia tego zgłoszenia.

Przyszłość? Trudno nie zwrócić uwagi, że reaktywację przez najbliższym sezonem bardzo ułatwiają kampanie wyborcze – samorządowa i w PZKosz. Miasto po prostu na nowy twór przeznaczy pieniądze, które miało przeznaczyć na Czarnych w PLK. Potem mogą już zacząć się schody, gdy znów zniknie zainteresowanie lokalnych polityków, a środki trzeba będzie pozyskiwać z bardzo ubogiego, słupskiego rynku.

TS

adidas Dame D.O.L.L.A. – doskonałe buty Damiana Lillarda >>
NBA

12 lat po wyroku skazującym go na 15 miesięcy więzienia za udział w skandalu związanym z obstawianiem meczów, były arbiter NBA Tim Donaghy powróci do sędziowania. Jak to miało miejsce wiele razy w przeszłości, pomocną w dłoń w takiej sytuacji wyciągnął świat profesjonalnego wrestlingu.
23 / 10 / 2020 0:43
Kibice Toronto Raptors niedawno musieli pogodzić się z utratą tytułu mistrzów NBA, a tymczasem ich drużynie grozi kolejny cios. Zdaniem portalu „Yahoo Sports” istnieje bowiem możliwość, że w sezonie 2020/2021 nowym domem kanadyjskiego zespołu będzie amerykańskie Louisville.
22 / 10 / 2020 17:25
Stan Van Gundy został nowym trenerem New Orleans Pelicans. Drużyna, w której pierwszoplanową rolę ma w najbliższych latach odgrywać Zion Williamson, będzie czwartym w karierze zespołem tego 61-letniego szkoleniowca. Największe sukcesy odnosił na Florydzie.
22 / 10 / 2020 17:07

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
To był pokaz siły Los Angeles Lakers. Prowadzeni przez LeBrona Jamesa (28 punktów, 14 zbiórek, 10 asyst) zdominowali mecz numer 6 finałów i ograli Miami Heat 106:93. Wygrali finały 4:2 i zdobyli tym samym 17 tytuł w historii klubu.
12 / 10 / 2020 8:53
Los Angeles Lakers pokonali Miami Heat 102:96 i tylko jedna wygrana dzieli ich od zdobycia 17. tytułu w historii klubu. Najskuteczniejszy w zespole zwycięzców był Lebron James, który 20 ze swoich 28 punktów zdobył w drugiej połowie. Piąty i być może ostatni mecz serii finałowej zostanie rozegrany w nocy z piątku na sobotę.
7 / 10 / 2020 10:52
Władze Euroligi wycofały się niedawnej decyzji o nałożeniu walkowerów na zespoły ASVEL-u Villeurbanne i Zenitu Sankt Petersburg, w związku z brakiem możliwości u tych drużyn na wystawienie co najmniej 8-osobowego składu. Euroliga zmieniła również regulamin, jeżeli chodzi o postępowanie w związku z atakującym składy meczowe koronawirusem.
Trwa tworzeniu planu na stworzenie ligi 3×3 już w czerwcu – w porannym programie w Polsat Sport zdradził prezes PZKosz, Radosław Piesiewicz. Przy braku sportu na żywo taka inicjatywa wydaje się być racjonalna i może przynieść wiele korzyści.
1 / 05 / 2020 11:53