Dzika Noteć się zgłosiła – będzie nieparzyście w I lidze

Share on facebook
Share on twitter

Jeśli wszystkie drużyny dostaną licencje, w dwóch najwyższych ligach będziemy mieli w przyszłym sezonie po 17 drużyn. Z wniosku o dziką kartę do I ligi zrezygnował ostatecznie AZS UMCS Lublin.

Mecz Noteci z Nysą (fot. Facebook.com)

EuroBasket, PLK, NBA – typuj i wygrywaj kasę! >>

Zgłoszenia do I ligi przyjmowano do poniedziałku, we wtorek obradowała już nad nimi Komisja Licencyjna PZKosz – ostateczne decyzje odnośnie liczby klubów zostaną podjęte do 31 lipca.

Niespodzianek nie ma, o kształtowaniu się I ligi i drużynach, które się zgłoszą, pisaliśmy już kilka dni temu. Okazało się jednak, że rozważający swoją sytuację do ostatniej chwili AZS UMCS Lublin nie złożył wniosku o dziką kartę i zagra w II lidze.

I w związku z tym I liga może liczyć 17 drużyn, bo Noteć Inowrocław, która spadła z tego poziomu w minionym sezonie, chce zapłacić 40 tys. zł, by dalej na nim grać. PZKosz ciężko będzie Noteci odmówić skoro rok temu, w identycznej sytuacji, wciągnięto z powrotem do I ligi GTK Gliwice.

Zanosi się zatem na nieparzystą liczbę drużyn. Kilka tygodni temu kluby obecne na spotkaniu w PZKosz jednogłośnie optowały za utrzymaniem 16 zespołów, ale wobec spadków z PLK związek dopuszczał możliwość sezonu przejściowego z 17 drużynami. Po wciągnięciu do ekstraklasy Gliwic, mogłoby zostać parzyście, ale skoro zaprosiło się już chętnych do kupowania dzikich kart i można zarobić 40 tys…

Kluby, które mają prawo gry w I lidze:

Polfarmex Kutno
Siarka Tarnobrzeg
Sokół Łańcut
Spójnia Stargard
GKS Tychy
Jamalex Polonia 1912 Leszno
meritumkredyt Pogoń Prudnik
Biofarm Basket Poznań
Kotwica Kołobrzeg
Znicz Basket Pruszków
SKK Siedlce
Zetkama Doral Nysa Kłodzko
Enea Astoria Bydgoszcz
R8 Basket Kraków
Śląsk Wrocław
KK Warszawa

Dzika karta?

Noteć Inowrocław

EuroBasket, PLK, NBA – typuj i wygrywaj kasę! >>

ŁC