Dziś mecz Polska vs. Węgry – czas poprawić nastroje!

Share on facebook
Share on twitter

W sobotę podczas turnieju w Hamburgu reprezentacja Polski zmierzy się z Węgrami. Liczymy na wyraźną poprawę gry, po wczorajszej wpadce w sparingu z Czechami.

Mike Taylor / fot. A. Romański, PZKosz

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

W piątek nasi koszykarze pokazali kiepską dyspozycję, wyraźnie ulegając Czechom 86:96 (relacja TUTAJ >>). W naszej grze brakowało fizyczności, zawiodła też obrona. Mecz z trochę niżej notowanym rywalem powinien być okazją do poprawienia gry, ale także nastrojów.

W swoim pierwszym meczu podczas turnieju w Hamburgu Węgrzy wyraźnie przegrali z Niemcami 62:83. Znamy tę reprezentację bardzo dobrze, graliśmy z Madziarami w trakcie niedawnych eliminacji do mistrzostw świata. I zdarzyło nam się zanotować z nimi przykrą wpadkę, w postaci porażki w wyjazdowym spotkaniu. Do Hamburga Węgrzy przyjechali bez swoich największych gwiazd – Adama Hangi i Davida Vojvody.

Tym razem w reprezentacji Polski zagrają zapewne Kamil Łączyński i Mathieu Wojciechowski, którzy w spotkaniu przeciwko Czechom byli poza meczową dwunastką. Trener Mike Taylor prawdopodobnie da odpocząć 2 innym graczom.

Mecz Polska – Węgry odbędzie się w sobotę, o godz. 17.30. Będzie można go obejrzeć w TVP Sport, a także na aplikacji mobilnej oraz stronie internetowej sport.tvp.pl.