Efektowne przełamanie Trefla – pogrom w Gliwicach

Drużyna z Sopotu wygrała w lidze po raz pierwszy od 2 miesięcy! W Gliwicach Trefl był o klasę lepszy od GTK, zwyciężając aż 99:71. Goście trafili świetne 13/25 z dystansu.
Trefl Sopot / fot. A. Romański, plk.pl

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

Brak najlepszego strzelca, Brandona Tabba, był poważnym osłabieniem GTK, ale kluczową różnicą w piątkowy wieczór była gra pod koszem. Wysocy gracze Trefla – Nana Fouland, Paweł Leończyk i Witalij Kowalenko totalnie zdominowali swoich bezpośrednich rywali z Gliwic. Sopocianie zdobyli aż 50 punktów z pomalowanego, przy zaledwie 24 gospodarzy, wyraźnie wygrali walkę o zbiórki, mieli też większe wsparcie ławki rezerwowych.

Gliwiczanie trzymali się jeszcze nieźle w pierwszej, remisowej kwarcie, m.in. dzięki dobrej formie Kacpra Radwańskiego i Paytona Hensona, dwóch graczy gospodarzy, o których można powiedzieć, że nie zawiedli. Od drugiej kwarty, coraz lepiej trafiający z dystansu, Trefl rządził już niepodzielnie.

Obecność Martynasa Paliukenasa poprawiła grę w obronie na obwodzie sopocian, ale też zmobilizowała Amerykanów, którzy w ostatnich tygodniach mocno zawodzili. Carlos Medlock zaliczył być może najlepszy mecz w sezonie – zdobył 17 pkt., miał 5 asyst i najlepsze w drużynie „+/-” na poziomie 23.

Cameron Ayers i Łukasz Kolenda trafili po 3 trójki, a dobrym ruchem trenera Marcina Stefańskiego okazało się zaczęcie z Pawłem Leończykiem na ławce. Weteran (6/7 z gry) zrobił swoje, a dzięki temu rezerwowi gości byli wyraźnie mocniejsi od odpowiedników z GTK.

W postawie zespołu z Gliwic (zawodników i trenerów) w ostatnich minutach, gdy strata sięgała już niemal 30 punktów, widać było apatię i rezygnację. Trefl przełamał się po serii 5 kolejnych porażek i pozostaje w grze o miejsce w playoff.

Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Był jednym z najlepszych polskich zawodników w tym okienku reprezentacji, pod koszem zachodnich zrobił wiele dobrego. Olek Balcerowski ze swoich występów przeciwko Izraelowi i Niemcom może być zadowolony, a kibice pytają – czemu kadra nie polegała na nim bardziej?
29 / 11 / 2021 12:07
Ważne zwycięstwo zaliczyli we wtorek zawodnicy GKS-u Tychy, którzy na własnym parkiecie wygrali 88:77 z drugą drużyną TBS Śląsk Wrocław. To już ósma wygrana z rzędu tyskiego zespołu, który z bilansem 11-1 jest liderem tabeli 1. ligi.
1 / 12 / 2021 13:09
Ostatnia kolejka Euroligi była jedenastą w trwającym sezonie – oznacza to, że za nami blisko jedna trzecia rundy zasadniczej, można więc powoli pokusić się o pierwsze typowania. Na wyraźnych liderów wyrastają Real Madryt i FC Barcelona, ale za ich plecami tworzy się mała grupa pościgowa. Zawodzą jak na razie obrońcy tytułu – Anadolu Efes Stambuł oraz zawsze groźne i mierzące wysoko CSKA Moskwa.