Eksplozja Stephena Curry’ego – wielkie rzucanie w Oakland!

Rzut z połowy, 25 punktów w kwarcie, 43 w całym meczu, no i wygrana zespołu – Golden State Warriors rozbili Los Angeles Clippers 144:98.

W takich butach wymiata Stephen Curry >>

Pamiętacie go? Stephen Curry, dwukrotny MVP ligi, specjalista od trójek i niesamowitych rzutów, gość, który potrafi zdobyć kilkanaście punktów w trzy minuty itd. itp.

W sobotę o sobie przypomniał.

Steph przez większość pierwszej połowy sezonu był trochę w cieniu Kevina Duranta, nie dominował tak, jak w poprzednich rozgrywkach. W meczu z LA Clippers znów zagrał jednak wyśmienicie.

Na zdobycie 43 punktów wystarczyło mu 29 minut. Trafił w nich 15 z 23 rzutów z gry, w tym 9 z 15 trójek. Miał 9 zbiórek i 6 asyst oraz momenty dominacji. Na zakończenie drugiej kwarty trafił z połowy, a potem zdobył 25 punktów w trzeciej kwarcie.

Te 12 minut po przerwie Warriors wygrali aż 45:23. To była demolka.

Warriors wygrali 9 z ostatnich 10 meczach, ciągle są najlepszym zespołem NBA – mają bilans 40-7. Clippers pokonali w ósmym kolejnym meczu, ale też nic dziwnego – rywale po kontuzji Chrisa Paula są w dołku, przegrali 4 z ostatnich 5 spotkań. Z bilansem 30-18 są na czwartym miejscu na Zachodzie, ale po piętach depczą im Utah Jazz i Memphis Grizzlies.

W sobotę najwięcej punktów, 20, zdobył dla nich Blake Griffin. W Warriors poza Currym skuteczni byli Durant (23) i Klay Thompson (16).

Środkowy Anwilu, Shawn Jones, we wtorkowym meczu z Rastą Vechta zdobył 14 punktów i zebrał 11 piłek. Był to kolejny dobry mecz Amerykanina, który jest wyraźną nadwyżką nad Milanem Milovanoviciem. Nie pokazuje fajerwerków, ale ciężko pracuje dla drużyny.
10 / 12 / 2019 21:40

Masai Ujiri to dzisiaj prawdopodobnie najbardziej pożądany działacz w NBA. Generalny menadżer na razie nie rusza się z Toronto i nie myśli o Nowym Jorku, bo poza przywiązaniem do kanadyjskiej organizacji, ma też tam inny biznes: afrykańską koszykówkę.
10 / 12 / 2019 18:34
W najnowszym odcinku podcastu Kamila Chanasa gośćmi są młodzi zawodnicy Sląska Wrocław – Aleksander Dziewa i Jakub Musiał. Czym zaskoczyła ich ekstraklasa i jak widzą swoje koszykarskie kariery?

Jest najlepszym strzelcem Enei Astorii, tylko raz zdobył mniej niż 12 punktów, a przecież dopiero ma 23 lata i jest to jego pierwszy sezon w profesjonalnej koszykówce. Kris Clyburn wyrasta na jedno z największych transferowych odkryć tego sezonu.
9 / 12 / 2019 18:41
2 / 12 / 2019 10:08