Emocje, dogrywki, chaos – Anwil przełamał Start

Niezwykły mecz w Lulinie – dopiero po 3 dogrywkach zespół z Włocławka wygrał 100:97 z TBV Startem. Kluczową różnicę w meczu robił Quinton Hosley, obie drużyny popełniały niespotykane błędy – policzono łącznie 48 strat!

Anwil Włocławek / fot. A. Romański, plk.pl

Under Armour Curry 3ZERO „Black/White” – super buty w super cenie! >>

Teoretycznie taki maraton z udziałem Startu nie powinien się zdarzyć. Anwil grał bardzo szeroką rotacją – trener Igor Milicić już w pierwszej kwarcie skorzystał z 10 zawodników. Po drugiej stronie, zwłaszcza w grze w ataku, znaczący udział miało jedynie 3 zawodników – James Washington (23 pkt.), Chavaughn Lewis (30 pkt.) i Marcin Dutkiewicz (22 pkt.). I choć każdy z nich zagrał w okolicach 50 minut, gospodarze do ostatnich sekund 3 dogrywki byli w grze o zwycięstwo.

Anwil zbudował aż 10-punktową przewagę w 4. kwarcie (73:63) po celnych trójkach Ivana Almeidy, ale w decydujących akcjach zaczął grać tak, jakby ten zawodnik był jedynym w drużynie, który w ogóle potrafi grać w koszykówkę. Zaczął wyprowadzać piłkę, kozłować, oddawać złe rzuty – zdecydowanie za często reszta drużyny i trenerzy biernie obserwowali zabawę i kolejne błędy Almeidy (7 strat).

Start wykorzystał swoją szansę w regulaminowym czasie doprowadzając do dogrywki, ale nie potrafił później wygrać meczu, choć także miał go na tacy. Amerykanie z Lublina też podejmowali mnóstwo fatalnych decyzji na boisku (12 strat Washingtona), za dużo czasu poświęcali na kozłowanie w miejscu przed (dobrą) obroną Anwilu, kończąc akcje desperackimi rzutami. Aż prosiło się, aby częściej spróbować grać z udziałem Darryla Reynoldsa w kierunku kosza.

Źle grający Anwil zdołał ostatecznie wygrać mecz w końcówce 3. dogrywki – po tym, gdy Kamil Łączyński ładnie znalazł Michała Nowakowskiego wolnego pod samym koszem. Zarówno w doliczonych fragmentach, jak i całym meczu, faktyczną różnicę na rzecz gości robił Quinton Hosley, spinający całą obronę (5 przechwytów) i wymuszający ważne faule.

Nic nie ujmując heroicznej postawie Startu – styl i sposób gry Anwilu były zadziwiające. Włocławianie zaczęli mecz od gry zbyt schematycznej i czytelnej dla obrony rywala, aby od 4. kwarty pogubić się i przejść zupełnie do streetballowej wymiany ciosów. Wygraną udało się uratować jedynie cudem.

Lata badań i eksperymentów przyniosły zamierzony efekt – powstały ultrawygodne Converse CX, czyli koncept buta skupiający innowację, komfortowe materiały i technologie, definiowane przez piankę CX, która zwiększa absorpcję uderzeń i maksymalizuje długotrwały komfort dla użytkownika.
14 / 09 / 2021 8:37
75 urodziny NBA i 23 edycja NBA 2K – oto co przynosi nam najbliższy sezon najlepszej koszykarskiej ligi świata w wydaniu cyfrowym. Premiera NBA 2K22 już 10 września. Czekacie tak samo jak my?
10 / 09 / 2021 14:11

Miały być dwa mecze, ostatecznie rozegrano tylko jeden, ale reprezentacja Polski i tak ma powody do zadowolenia. W piątek Polacy wygrali bowiem, po ciężkim boju, 20:18 z Estonią na start mistrzostw Europy w Paryżu.
11 / 09 / 2021 9:46
PZKosz poinformował dziś o nawiązaniu współpracy z nowym partnerem w kwestii transmisji spotkań Suzuki 1. Ligi i Energa Basket Ligi Kobiet. Dostawcą transmisji przez co najmniej dwa następne sezony będzie Instat TV. Za oglądanie meczów trzeba będzie płacić.
16 / 09 / 2021 23:54
Dopiero w meczu o trzecie miejsce na tegorocznym Afrobaskecie skończyła się piękna przygoda reprezentantów Republiki Zielonego Przylądka. Tam jednak Ivan Almeida razem z kolegami musiał uznać wyższość Senegalu.
Kilka tygodni dzieli nas od startu nowego formatu międzynarodowych rozgrywek, które będą miały charakter regionalny. W październiku rozpoczną się bowiem zmagania ENBL, czyli nowej ligi koszykówki, w której udział wezmą zespoły z północnego, środkowego oraz wschodniego rejonu Europy, a wśród nich także Anwil Włocławek.