Emocje w Dąbrowie – Start wreszcie wygrywa

Dogrywka potrzebna była do wyłonienia zwycięzcy pojedynku między MKS Dąbrowa Górnicza a Polski Cukier Pszczółka Start Lublin. Ostatecznie po wielkich emocjach górą okazali się goście z Lublina, którzy wygrali 101:94 i odnieśli tym samym pierwsze w sezonie zwycięstwo.
Doron Lamb / Polski Cukier Pszczółka Start Lublin

Superbet – najlepsze kursy na koszykówkę. Cashback 500 i 50 zł na start. Sprawdź! >>

Od czterech kolejnych porażek sezon zaczęli zawodnicy z Lublina, dlatego nic dziwnego, że podopieczni trenera Davida Dedka jechali do Dąbrowy Górniczej mocno zmobilizowani. Przez długi czas wcale nie zanosiło się jednak na to, by Start miał się wreszcie przełamać – w pewnym momencie trzeciej kwarty to MKS prowadził bowiem 51:38.

W pierwszej połowie znów zawodził duet liderów z Lublina, czyli Doron Lamb oraz Tweety Carter. Wszystko odwróciło się jednak po zmianie stron, a Start jeszcze w trzeciej kwarcie zdołał odrobić straty, dzięki czemu w czwartej odsłonie mogliśmy oglądać ekscytujące widowisko. Drużyny trafiały trójkę za trójką, a prowadzenie zmieniało się w zasadzie co chwilę.

Bohaterem MKS-u mógł zostać Nicolas Moore, lecz nie trafił on w ostatniej akcji, a to oznaczało, że potrzebna będzie dogrywka. W niej spotkanie nadal było bardzo wyrównane, a wciąż świetnie dla gospodarzy grał Milivoje Mijović. Ostatecznie jednak to Doron Lamb wreszcie pokazał klasę i w kluczowych momentach dogrywki poprowadził ekipą z Lublina do wygranej 101:94.

Lamb rozegrał swój najlepszy jak do tej pory mecz, zdobywając 30 punktów – z czego aż 28 po przerwie.  19 oczek dołożył Tweety Carter, a dobrze spisał się też Mateusz Kostrzewski (16 punktów, w tym kilka ważnych i skutecznych akcji w dogrywce). W drużynie przegranych najlepszym strzelcem z dorobkiem 22 punktów był Mijović.

Przełamanie Startu oznacza, że w trwających rozgrywkach jeszcze tylko jeden zespół pozostaje bez choćby jednego zwycięstwa. To Asseco Arka Gdynia, której nie udało się wygrać ani jednego z trzech do tej pory rozegranych spotkań. Z kolei dla drużyny z Dąbrowej Górnicza sobotnia porażka była już trzecią po pięciu meczach sezonu.

TK

Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Bardzo doświadczony w PLK zawodnik od dłuższego czasu mocno pożądany przez kluby pierwszej ligi. Teraz okazuje się, że skrzydłowy rzeczywiście znalazł sobie nową drużynę – to WKK Wrocław. Tam właśnie Artur Mielczarek ma zamiar dokończyć trwające rozgrywki.
14 / 01 / 2022 18:51