PRAISE THE WEAR

EuroBasket 2022: Polska bezradna w półfinale

EuroBasket 2022: Polska bezradna w półfinale

Francja wygrywa 95:54 z Polską w półfinale Mistrzostw Europy. Klasą dla siebie był Guerschon Yabusele, autor 22 punktów.

Francja pewnie wygrywa półfinał Mistrzostw Europy z Polską. Biało-czerwoni zdobyli w całym spotkaniu ledwie 55 punktów. Jej rywale udowodnili, dlaczego mają najlepszą obronę na całym turnieju.

Przed meczem obawialiśmy się Rudy’ego Goberta, ale chyba nikt spodziewał się chyba, że środkowy Minnesoty Timberwolves zrobi taką różnicę. Polacy rzucili do przerwy 18 punktów, po powrocie z szatni ich gra nie uległa metamoforfozie. Gracze „trójkolorowych” zabrali całkowicie grę Polski w ataku.

W trzeciej kwarcie biało-czerwoni mieli 28% za 2 (!) i 29% za trzy. Na pięć minut przed końcem spotkania przegrywali 41:79. Niewidoczny był Mateusz Ponitka, którego wyłączył Timothe Luwawu-Cabarot. Lider reprezentacji zdobył jedynie 7 punktów, miał 1 zbiórkę i 1 asystę. Najlepszymi strzelcami kadry byli A.J Slaughter i Michał Michalak, którzy zdobyli po 9 punktów.

Francuzi byli nie do zatrzymania w ataku – rzucali na skuteczności 66% za 2 i aż 58% za trzy. Francuzi rozdali aż 32 asysty przy 14 zespołu Polski. Mieli 6 bloków, Polacy 0. Zniszczyli nas w pomalowanym, gdzie rzucili aż 46 punktów, 28 Polska.

– Francja naprawdę stworzyła dziś trudne warunki. Przed nami jeszcze mecz o brąz. Musimy wyjść i zagrać z dumą o zwycięstwo – mówi A.J Slaughter.

– To nie był nasz mecz od samego początku. Nie byliśmy w stanie trafić kilku otwartych rzutów. Francja zagrała bardzo dobre spotkanie. Gratulacje dla moich graczy i dla fanów, którzy byli dzisiaj bardzo głośni. Dla nas turniej się nie kończy, choć wiele drużyn jest już w domu. Jesteśmy dumni z tego, gdzie jesteśmy. Musimy z podniesionymi głowami przystąpić do niedzielnego meczu  – mówi Igor Milicić, trener Polski.

Reprezentacja Polski nie żegna się z turniejem. W niedzielę zagra o brąz z przegranym meczu Niemcy – Hiszpania. Mecz o godz. 17:15.

Kosma Zatorski

POLECANE

tagi

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Postaci ustawionej tyłem na zdjęciu dziś na parkiecie nie zobaczymy. Josh Bostic został odsunięty od drużyny, a jego kontrakt prawdopodobnie zostanie rozwiązany. Ale będą inni! Między innymi wracający po kontuzji Kamil Łączyński.