EuroBasket bez „Antka” – Grecy oskarżają Milwaukee

Share on facebook
Share on twitter

Mógł być największą gwiazda tych mistrzostw Europy. Giannis Antetokounmpo nie zagra w reprezentacji Grecji – oficjalną przyczyną jest kontuzja kolana.

Giannis Antetokounmpo (fot. Wikimedia Commons)

W takich butach szalał Kobe Bryant – zobacz! >>

Nietuzinkowy zawodnik Milwaukee Bucks poinformował swoją federację o problemach ze zdrowiem z Chin, gdzie przebywa na tournee wraz ze swoim klubem NBA. Grecy nie dali wiary jego wyjaśnieniom, a ich federacja wydała już emocjonalne oświadczenie:

„Nieobecność Antetokounmpo nas nie zaskakuje. Już od przyjazdu Giannisa do Grecji obawialiśmy się takiej sytuacji i w trakcie obozu przygotowawczego widzieliśmy przejawy przygotowanej i zorganizowanej akcji Bucks, aby zapobiec udziałowi zawodnika w Eurobaskecie”.

Wielka szkoda dla koszykówki, robiący furorę w NBA Giannis Antetokounmpo byłby wielką gwiazdą turnieju. To także ważna informacja dla polskich kibiców – Grecja jest naszym grupowym rywalem. Nadal pozostanie bardzo mocną drużyną i zdecydowanym faworytem meczu z Polską, ale trzeba mówić o jej olbrzymi osłabieniu.

Komu bardziej wierzycie? Greckiej federacji czy Milwaukee Bucks?

W takich butach szalał Kobe Bryant – zobacz! >>

POLECANE

Pozycja Anwilu Włocławek na czele listy jest na początku sezonu niezagrożona. Na drugim miejscu widzimy Arkę Gdynia, nieco dalej Polski Cukier. Najsłabiej w tym momencie wyglądają zespoły z Gliwic, Radomia i Starogardu Gdańskiego.