EuroBasket bez „Antka” – Grecy oskarżają Milwaukee

EuroBasket bez „Antka” – Grecy oskarżają Milwaukee

Share on facebook
Share on twitter

Mógł być największą gwiazda tych mistrzostw Europy. Giannis Antetokounmpo nie zagra w reprezentacji Grecji – oficjalną przyczyną jest kontuzja kolana.

Giannis Antetokounmpo (fot. Wikimedia Commons)

W takich butach szalał Kobe Bryant – zobacz! >>

Nietuzinkowy zawodnik Milwaukee Bucks poinformował swoją federację o problemach ze zdrowiem z Chin, gdzie przebywa na tournee wraz ze swoim klubem NBA. Grecy nie dali wiary jego wyjaśnieniom, a ich federacja wydała już emocjonalne oświadczenie:

„Nieobecność Antetokounmpo nas nie zaskakuje. Już od przyjazdu Giannisa do Grecji obawialiśmy się takiej sytuacji i w trakcie obozu przygotowawczego widzieliśmy przejawy przygotowanej i zorganizowanej akcji Bucks, aby zapobiec udziałowi zawodnika w Eurobaskecie”.

Wielka szkoda dla koszykówki, robiący furorę w NBA Giannis Antetokounmpo byłby wielką gwiazdą turnieju. To także ważna informacja dla polskich kibiców – Grecja jest naszym grupowym rywalem. Nadal pozostanie bardzo mocną drużyną i zdecydowanym faworytem meczu z Polską, ale trzeba mówić o jej olbrzymi osłabieniu.

Komu bardziej wierzycie? Greckiej federacji czy Milwaukee Bucks?

W takich butach szalał Kobe Bryant – zobacz! >>

POLECANE

tagi

NBA

Czas na podniebne ewolucje! Gościem podcastu Kamila Chanasa jest Piotr „Grabo” Grabowski, profesjonalny dunker, zwycięzca wielu konkursów wsadów do kosza.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Aż ciężko uwierzyć, że w Minnesocie do dziś nie uhonorowano Kevina Garnetta. Swojej koszulki pod dachem hali Orlando Magic wciąż nie może oglądać Shaquille O’Neal. Nikt też nie docenił w ten sposób kariery Gary’ego Paytona.
19 / 02 / 2020 10:27
Brak liderów kadry – Mateusza Ponitki i Adama Waczyńskiego – udało się przykryć w jednym z meczów, dzięki rewelacyjnej grze AJ-a Slaughtera i wsparciu ze strony Michała Sokołowskiego i Aarona Cela. W spotkaniach z Izraelem i Hiszpanią traciliśmy zdecydowanie za dużo punktów spod kosza, bardzo potrzeba nam dominującego w obronie środkowego.
25 / 02 / 2020 1:08