Evariste Shonganya – środkowy z Konga w Dąbrowie

Share on facebook
Share on twitter
Reprezentant Demokratycznej Republiki Konga, Evariste Shonganya, został nowym zawodnikiem MKS Dąbrowa Górnicza. W poprzednim sezonie grał w lidze szwedzkiej.
Evariste Shonganya / fot. FIBA

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Evariste Shonganya (27 lat, 203 cm) to reprezentant Demokratycznej Republiki Kongo, z którą rywalizował w niedawnych eliminacjach do mistrzostw świata, czy brał udział w AfroBaskecie (2017).

W ostatnim sezonie bronił barw szwedzkiego KFUM Jamtland, w którym notował średnio 12,6 punktu (57% skuteczności z gry), 8,1 zbiórki i 2,5 asysty. Dokładał także ponad 1,2 bloku na mecz.

W kolejnym sezonie Shonganya będzie zawodnikiem MKS Dąbrowa Górnicza. Evariste prawdopodobnie będzie pierwszym wyborem na pozycji numer 5 i będzie dzielił minuty z Darrellem Harrisem, który obecnie jednak jest poza grą z uwagi na kontuzję.

MKS w tym momencie ma już pięciu zawodników zagranicznych, czyli budowa składu na ten moment została zakończona. Dąbrowianie rozpoczną sezon od starcia z GTK Gliwice, który odbędzie się 27 września w głównej Arenie Gliwice (dużej hali na 18 000 miejsc).

*Wszystkie kontrakty, nazwiska i składy drużyny PLK na sezon 2019/20 znajdziesz TUTAJ >>

GS

POLECANE