Fajerwerki Anwilu – King bez szans we Włocławku

Na taki Anwil czekają kibice. Zespół z Włocławka w drugiej połowie zdemolował Kinga Szczecin, grając bardzo efektowną koszykówką. Skończyło się na bardzo efektownym 110:82.
Anwil Włocławek / fot. BCL

King – prowadzony znów przez Łukasza Bielę – od początku we Włocławku grał naprawdę odważnie i fizycznie. Świetnie mecz rozpoczął Paweł Kikowski, który zdobył szybkie 9 punktów, wyprowadzając gości na prowadzenie 14:10.

Po drugiej stronie bardzo fajnie prezentował się inny gracz – Michał Sokołowski. Dwukrotnie trafił z dystansu, dobrze grał w obronie. Anwil sukcesywnie wytrącał gości z rytmu w ataku i po 1. kwarcie prowadził 26:25.

Druga kwarta to już więcej fajerwerków włocławian w ataku. Trafiał Chase Simon, a Tony Wroten tym razem koncentrował się na efektownym asystach. Różnicę na deskach robił, znów bardzo dobry, Shawn Jones. Anwil parę razy zagapił się jednak w obronie na dystansie, więc do przerwy prowadził tylko 52:46.

Po przerwie w Hali Mistrzów zobaczyliśmy taki Anwil, jakiego oczekują kibice. Dominująca obrona i bardzo efektowne akcje, kończone nad obręczą – m.in. przez Jonesa i Sokołowskiego. Przewaga gospodarzy szybko wzrosła do kilkunastu punktów, a rozluźnieni włocławianie złapali wiatr w żagle. Po 30 minutach powadzili już 81:62.

King był już zupełnie bezradny, a Anwil na tyle skoncentrowany, aby nie powtórzyć dawnych błędów w końcówce. Wroten dalej grał dla publiczności, a Roland Freimanis łatwo kończył jego akcje.

Tony Wroten w meczu zanotował 14 punktów i aż 9 asyst, Michał Sokołowski, Ricky Ledo i Shawn Jones zdobyli po 13 oczek. Dobre akcje pokazywali także Jakub Karolak i Krzysztof Sulima. Wygrana na koniec była pewna i bardzo efektowna.

.

Gabriel „Iffe” Lundberg został uznany za najlepszy nowy nabytek ligi VTB w sezonie 2020/21. W wypowiedzi dla oficjalnej strony tych rozgrywek Duńczyk podziękował zawodnikom i trenerom Enea Zastalu, w którego barwach rozegrał większość sezonu i zapracował na lutowy transfer do CSKA Moskwa.
8 / 05 / 2021 17:20

To nie jest dobry okres dla Los Angeles Lakers. Klub z Miasta Aniołów wygrał w poniedziałek 93-89 z Denver Nuggets, ale usłyszał też złe wieści w sprawie Dennisa Schrodera i przede wszystkim LeBrona Jamesa, co może utrudnić im walkę o uniknięcie udziału w turnieju play-in.
5 / 05 / 2021 19:42
Profesjonalny obóz koszykarski w wakacje. Do Ustki na PolskiKosz.pl Camp już w lipcu zapraszają trener główny Mihailo Uvalin oraz Kamil Chanas. Codziennie treningi pod okiem fachowców, świetna atmosfera i pobyt w atrakcyjnej miejscowości nad morzem. Trwają zgłoszenia, są jeszcze wolne miejsca!

Po pierwszej połowie większość kibiców Celtics – w tym także córka Brada Stevensa – odwróciło wzrok od tego, co działo się w Bostonie. Wielu mogło jednak potem żałować, bo Celtics odrobili 32 punkty straty, wygrali 143:140 po dogrywce z San Antonio Spurs, a Jayson Tatum zdobył aż 60 oczek!
1 / 05 / 2021 11:25
Amerykanin James Florence był najbardziej krytykowanym graczem Arged BM Slam Stali po 1. meczu finałów przeciwko Enea Zastalowi. Po 24 godzinach odpoczynku rozgrywający ostrowskiej drużyny wypadł już znacznie lepiej w 2. spotkaniu, który jego zespół wygrał 87:71.
30 / 04 / 2021 12:48
Górnik Trans.eu Wałbrzych pokonał w Słupsku Grupę Sierleccy-Czarnych 79:67 i objął prowadzenie 1:0 w rywalizacji finałowej 1. ligi. O zwycięstwie gości na niepokonanym w tym sezonie terenie zadecydowała 1. połowa, którą wałbrzyszanie wygrali aż 48:31.
8 / 05 / 2021 19:54
Górnik Trans.eu pokonał w Wałbrzychu WKK Wrocław 89:70 i wygrał półfinałową serię 1. ligi 3:2. W finale rozgrywek zmierzy się z Grupą Sierleccy-Czarnymi Słupsk, najlepszym zespołem sezonu zasadniczego. Pierwsze mecze już w najbliższą sobotę i niedzielę.
6 / 05 / 2021 10:31
Koszykarze Arged BM Slam Stali pokonali CSM Oradea 77:66 w półfinale FIBA Europe Cup, dzięki czemu w niedzielę (godz. 20:00) polski zespół zagra o wygraną w całym pucharze z izraelskim Ironi Ness Zioną. Znakomitą formę z ostatnich meczów w ostrowskim zespole potwierdził Trey Kell (19 pkt).