Fatalna czwarta kwarta – Arka przegrywa z Oldenburgiem

Fatalna czwarta kwarta – Arka przegrywa z Oldenburgiem

Goście z Oldenburga rozpoczęli czwartą kwartę od serii 19:0 i tym samym pokonali Asseco Arkę Gdynia 73:61. Dobre spotkanie rozegrał Krzysztof Szubarga, który zdobył 19 punktów.
Przemysław Frasunkiewicz / for. A. Romański, plk.pl

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Od pierwszych minut Arka miała problemy ze sforsowaniem fizycznej i bardzo szczelnej obrony zespołu z Oldenburga. Jedynie indywidualnymi akcjami Krzysztofowi Szubardze udawało się rozerwać defensywę EWE Baskets.

Gdynianie także dobrze bronili, jednak rywale trafiali trudne rzuty z odchylenia jak chociażby Nathan Boothe, który 3 razy celnie przymierzył z półdystansu. Niemcy prowadzili po 10 minutach 20:12.

Z minuty na minuty Arka grała coraz lepiej w obronie. Bardzo dobrą zmianę dał Armani Moore, który oprócz kilku punktów dołożył także tytaniczną pracę na zbiórce i w defensywie. W ataku włączył się do punktowania Bartłomiej Wołoszyn, który po pierwszej połowie miał 9 oczek na koncie.

Powoli, mozolnie, ale najważniejsze, że skutecznie gdynianie odrabiali straty. Mecz coraz bardziej wyglądał tak, jakby sobie tego życzyła Arka i w efekcie, po trójce Dariusza Wyki, po dwóch kwartach na tablicy wyników był remis po 32.

Po przerwie gdynianie grali jeszcze lepiej. Imponowała defensywa, m.in. Armani Moore nie odpuszczający na krok Ricky’ego Pauldinga, a w ataku do zdobywania punktów dołączyli się wreszcie Josh Bostic i Ben Emelogu. Arka miała 8 punktów zaliczki przed decydującą częścią gry.

W czwartej kwarcie przydarzył się jednak koszmarny zastój. Gospodarze nie potrafili zdobyć punktów przez 8 minut, a EWE Baskets w tym czasie konsekwentnie odrabiało straty, a potem budowało przewagę. W sumie Niemcy zaliczyli serię 19:0.

Nagle obrona Oldenburga zaczęła sprawiać wręcz niezrozumiałe problemy Arce i niestety szansa na zwycięstwo przepadła. Gdynianie przegrali 61:73 i tym samym w bezpośrednim pojedynku z EWE Baskets także są na minusie. Obie ekipy mają bilans 3-3.

Pełne statystyki znajdziesz TUTAJ.

GS

NBA

Znów mamy Polaka o NBA! O drafcie Jeremy’ego Sochana do San Antonio Spurs mówią najlepsi z możliwych ekspertów – gośćmi Kamila Chanasa są Marcin Gortat i Cezary Trybański, dwaj byli gracze NBA. Anegdoty, doświadczenia, rady – bezcenne!
25 / 06 / 2022 9:38
– Mam nadzieję, że Spurs okażą się klubem, który postawi na Jeremy’ego jako na zawodnika ataku. Że trenerzy przygotują dla niego sety, że będą w niego inwestować pod tym względem – mówi ekspert PolskiKosz.pl Radosław Hyży po wyborze reprezentanta Polski w drafcie przez zespół z San Antonio.
24 / 06 / 2022 20:26
Gregg Popovich, cień Tima Duncana, mistrzowskie banery i takież aspiracje – oto obraz San Antonio Spurs wyłaniający się z naszej wyobraźni, która chciałaby, aby Jeremy Sochan miał w NBA jak najlepiej. Niestety, prawda o tym klubie może się okazać nieco mniej kolorowa.
24 / 06 / 2022 15:51
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Znów mamy Polaka o NBA! O drafcie Jeremy’ego Sochana do San Antonio Spurs mówią najlepsi z możliwych ekspertów – gośćmi Kamila Chanasa są Marcin Gortat i Cezary Trybański, dwaj byli gracze NBA. Anegdoty, doświadczenia, rady – bezcenne!
25 / 06 / 2022 9:38
Był gwiazdą NBA, zarobił gigantyczne pieniądze, ale nigdy nie zapomniał gdzie zaczął zrzucać zbędne kilogramy. Wczoraj po latach młodszy z braci Gasol ostatecznie spłacił dług wdzięczności. Jego – dosłownie i w przenośni – klub z Girony wrócił do hiszpańskiej ekstraklasy. Miasto długo nie mogło zasnąć.