Fatalna wiadomość – Jakub Karolak z poważną kontuzją

Fatalna wiadomość – Jakub Karolak z poważną kontuzją

Share on facebook
Share on twitter
Olbrzymie kłopoty Anwilu! Na jednym z treningów Jakub Karolak zderzając się z kolegą z zespołu złamał nos. Jak się okazuje, kontuzja bardzo poważna – zabieg zaplanowano dopiero na 19 lutego, a przerwa od treningu potrwa przynajmniej do połowy marca.
Jakub Karolak / fot. A. Romański, plk.pl

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

Pech związany z kontuzjami nie omija zespołu z Włocławka. Dopiero co do treningów powrócił Chase Simon, to z gry wypadł Jakub Karolak. Polski rzucający na trening zderzając się z kolegą złamał nos. Jak się okazuje, złamanie jest bardzo poważne i Karolaka czeka długa przerwa.

W oficjalnym komunikacie Anwil informuje, że zawodnik przejdzie zabieg 19 lutego. Po konsultacjach okazało się, że sprawa wymaga czasu i nie można zabiegu przeprowadzić od razu – nos został złamany w 5 miejscach (do tego z przemieszczeniem). 

Powrót Karolaka do treningu szacuje się na około 3-4 tygodni po zabiegu. Data jego ponownego wybiegnięcia na parkiet nie jest z kolei jeszcze znana – wszystko zależy od postępów w leczeniu. Oznacza to, że Anwil będzie musiał prawdopodobnie radzić sobie bez swojego rzucającego przynajmniej do kwietnia.

Treść klubowego komunikatu:

„Jakub Karolak, który doznał złamania kości nosowej w minioną sobotę, przejdzie zabieg 19 lutego. Po około trzech-czterech tygodniach wróci do lekkich treningów z drużyną. Powrót na parkiet jest na ten moment niewiadomą.

– Odbyłem trzy konsultacje u trzech różnych specjalistów. Wszyscy zgodzili się, że rany wewnątrz nosa są zbyt duże, aby operować na świeżo. Ostatecznie wyznaczono mi zabieg na przyszłą środę. Żaden z lekarzy nie jest w stanie określić dziś daty mojego powrotu na parkiet – mówi zawodnik Anwilu.

Kość nosowa Karolaka została złamana w pięciu różnych miejscach, doszło również do przemieszczenia.

Zawodnik otoczony jest najlepszą możliwą opieką medyczną. Wszyscy trzymamy kciuki za powrót Kuby do zdrowia!”

GS

.

POLECANE

tagi

NBA

Czas na podniebne ewolucje! Gościem podcastu Kamila Chanasa jest Piotr „Grabo” Grabowski, profesjonalny dunker, zwycięzca wielu konkursów wsadów do kosza.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Aż ciężko uwierzyć, że w Minnesocie do dziś nie uhonorowano Kevina Garnetta. Swojej koszulki pod dachem hali Orlando Magic wciąż nie może oglądać Shaquille O’Neal. Nikt też nie docenił w ten sposób kariery Gary’ego Paytona.
19 / 02 / 2020 10:27
Brak liderów kadry – Mateusza Ponitki i Adama Waczyńskiego – udało się przykryć w jednym z meczów, dzięki rewelacyjnej grze AJ-a Slaughtera i wsparciu ze strony Michała Sokołowskiego i Aarona Cela. W spotkaniach z Izraelem i Hiszpanią traciliśmy zdecydowanie za dużo punktów spod kosza, bardzo potrzeba nam dominującego w obronie środkowego.
25 / 02 / 2020 1:08