Fatalne wiadomości – Chase Simon dłużej poza grą

Fatalne wiadomości – Chase Simon dłużej poza grą

Share on facebook
Share on twitter
Strzelec mistrzów Polski nie zagra jeszcze przez ok. 3-4 tygodnie. Chase Simon przeszedł zabieg chirurgiczny i zabraknie go m.in. w najważniejszych meczach sezonu Ligi Mistrzów.
Chase Simon / fot. A. Romański, plk.pl

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

Kontuzja jednego z liderów Anwilu okazuje się poważniejsza niż przypuszczano. Z aktualnych informacji wynika, że Chase Simon wróci na parkiet w połowie lutego, czyli w okolicy turnieju o Puchar Polski. Zespół z Włocławka w lidze będzie miał teraz nieco łatwiejszy terminarz (seria spotkań u siebie z niżej notowanymi rywalami), ale w Lidze Mistrzów zagra „mecze o wszystko”, w których alternatyw w ataku po tej kontuzji może nieco brakować.

Treść oficjalnego komunikatu Anwilu:

„Kilka dni temu informowaliśmy, że Chase Simon nie zagra w dwóch kolejnych meczach – z Hapoelem Jerozolima oraz Legią Warszawa.

Amerykanin doznał urazu chrząstki stawu kolanowego pod koniec ubiegłego roku na jednym z treningów. Sztab medyczny, wespół z lekarzem współpracującym z klubem, podjął decyzję o leczeniu zachowawczym – stąd informacje o absencjach gracza przed kolejnymi meczami.

Przeprowadzone zgodnie z wcześniejszym planem, ostatnie badania wykazały jednak, iż nie obędzie się bez interwencji chirurgicznej. Tym samym informujemy, że w piątek po południu Chase Simon przeszedł zabieg usunięcia uszkodzonej części chrząstki i nie zagra przez najbliższe trzy-cztery tygodnie.

Powrót naszego wicekapitana na parkiet spodziewany jest w połowie lutego.”

red.

POLECANE

tagi

NBA

Reprezentant Polski w koszykówce 3×3 oraz legenda Polpharmy Starogard Gdański – gościem Kamila Chanasa jest „Money in the Bank” Michael Hicks! Mieszkający w naszym kraju Amerykanin opowiada o swojej karierze i planach na przyszłość. Świetne show!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Aż ciężko uwierzyć, że w Minnesocie do dziś nie uhonorowano Kevina Garnetta. Swojej koszulki pod dachem hali Orlando Magic wciąż nie może oglądać Shaquille O’Neal. Nikt też nie docenił w ten sposób kariery Gary’ego Paytona.
19 / 02 / 2020 10:27
Wolf Blitzer, jeden z najsłynniejszych amerykańskich dziennikarzy, przerwał swój program w stacji CNN, aby poinformować o końcu kariery Marcina Gortata. Autor – na co dzień kibic Washington Wizards – polskiemu zawodnikami za osiągnięcia na parkiecie oraz to, co robi poza boiskiem, m.in. dla polskiej społeczności.
18 / 02 / 2020 10:21