PRAISE THE WEAR

Filip Dylewicz – legenda PLK zagra w Lesznie!

Filip Dylewicz – legenda PLK zagra w Lesznie!

Były reprezentant Polski, dwukrotny MVP finałów PLK, przenosi się do 1. ligi. Filip Dylewicz w najbliższym sezonie ma występować w Polonii Leszno.
Filip Dylewicz (fot. Andrzej Romański/Plk.pl)

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

O tym transferze mówiło się od kilku tygodni, wreszcie dopięto formalności. Filip Dylewicz (202 cm, 39 lat), ostatnio zawodnik Arki Gdynia, podpisał kontrakt z Polonią Leszno, co oznacza, że w najbliższym sezonie legendę PLK zobaczymy na pierwszoligowych parkietach.

Klub z Leszna, który w tym sezonie poprowadzi Dawid Mazur, ma ogłosić transfer “Dyla” w piątek późnym popołudniem. Jeśli tylko zdrowie dopisze (Filip w końcówce sezonu leczył kontuzję), będzie to olbrzymie, sportowe wzmocnienie Polonii. Stworzy też duet weteranów z innym, byłym zawodnikiem czołowych klubów PLK – Kamilem Chanasem.

Filip Dylewicz zagrał dotąd aż 21 sezonów w ekstraklasie. W lidze zadebiutował w sezonie 1997/98 w barwach Trefla Sopot w meczu w Pruszkowie. W grudniu ubiegłego roku przekroczył barierę 6000 punktów zdobytych na parkietach PLK. Jest 26. strzelcem ligi w tabeli wszech czasów.

TS

POLECANE

tagi

Przemysław Frasunkiewicz jest jednym z tych trenerów, którym szczególnie warto zadawać pytania podczas konferencji prasowych. 44-latek odpowiada dość chętnie, a przede wszystkim ciekawie i wyraziście. Nie inaczej było po sobotnim starciu ze Śląskiem.
30 / 01 / 2023 17:18

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Podczas 21. kolejki na zapleczu ekstraklasy wygrywali w większości gospodarze. Od “reguły” odszedł tylko Górnik Wałbrzych i Politechnika Opolska. Który z graczy wyróżniał się szczególnie?
28 / 01 / 2023 13:01