Filip Małgorzaciak goni Michaela Hicksa – rekord w I lidze

Share on facebook
Share on twitter

Aż 38 punktów rzucił koszykarz GKS Tychy w meczu z R8 Basket. Pierwszoligowy rekord sezonu nie wystarczył jednak do wygranej z rywalem, który też miał swojego snajpera – Michaela Hicksa.

Filip Małgorzaciak (fot. Facebook.com/GKS Tychy)

W takich butach grają gwiazdy NBA – możesz grać i Ty! >>

GKS Tychy, póki co, rozczarowuje, bo skład zespołu wygląda na dużo silniejszy niż bilans 4-4. W środę tyszanie też przegrali, 91:96 z R8 Basket.

GKS walczył, w czwartej kwarcie kilkanaście punktów straty zredukował do jednego, bo świetny rytm złapał Filip Małgorzaciak. Pochodzący z Działdowa zawodnik w ostatniej części zdobył aż 15 punktów, w sumie rzucił w tym meczu aż 38, co jest najlepszym wynikiem w tym sezonie I ligi.

Małgorzaciak, który ostatnio reprezentował Miasto Szkła Krosno (1,6 punktu w 17 meczach) miał 12/20 z gry, w tym 7/14 za trzy oraz był bezbłędny z wolnych (7/7). I to nie był jego pierwszy dobry mecz w tych rozgrywkach, 24-letniemu rzucającemu zdarzało się już zdobywać ponad 20 punktów.

Zresztą średnia Małgorzaciaka z sezonu to właśnie 20,1, strzelec z Tychów jest na drugiej pozycji w klasyfikacji najlepiej punktujących w I lidze. Prowadzi za to Michael Hicks (średnio 26,5), który w środę też zagrał bardzo dobrze – Amerykanin z polskim paszportem rzucił dla gości 29 punktów.

ŁC

W takich butach grają gwiazdy NBA – możesz grać i Ty! >>
POLECANE

tagi