Filip Matczak w Legii – wreszcie będą minuty!

Share on facebook
Share on twitter

Przesiadujący ostatnio na ławce w Stelmecie Filip Matczak ma, według nieoficjalnych informacji, zostać wypożyczony do Legii Warszawa. Dobry ruch dla zawodnika, który po prostu potrzebuje gry.

Filip Matczak (fot. Andrzej Romański/Plk.pl)

Nike Kyrie 5 „Bred” –  w takich butach się teraz gra! >>

Z pewnością jego sytuacja w Zielonej Górze, po udanych sezonach w Gdyni, miała wyglądać inaczej. W rotacji Igora Jovovicia Filip Matczak (25 lat, 188 cm) nie łapał się wcale, albo zaliczał epizody.  W walczącej o playoff Legii z pewnością będzie mógł liczyć na więcej szans do pokazania umiejętności.

W obecnym sezonie polski obwodowy spędzał w PLK średnio na parkiecie ok. 10 minut, notował po zaledwie 3.7 punktu, 1.1 zbiórki i 1.1 asysty. W Warszawie będzie poważnym wzmocnieniem rotacji, a trener Tane Spasev chętnie stawia na polskich graczy.

O transakcji poinformował Jacek Białogłowy z Radia Zielona Góra, świetnie zorientowany w sytuacji Stelmetu. Wkrótce więcej informacji na ten temat!
NBA

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Powołanie 18-letniego Igora Milicicia Jr. i 17-letniego Jeremy’ego Sochana do szerokiego składu reprezentacji Polski spowodowało, że ich rozwój kibice śledzą z jeszcze większym zainteresowaniem niż wcześniej. W ostatnim meczu rezerw Ratiopharmu Ulm obaj pokazali się z dobrej strony.
19 / 01 / 2021 18:32
To miał być dla Piotra Pamuły sezon na przetrwanie bez kontuzji. Pech jednak nie opuszcza byłego reprezentanta Polski. W przegranym przez Dziki Warszawa 62:65 meczu w Słupsku doznał on kontuzji kolana, a po badaniach okazało się, że werdykt jest najgorszy z możliwych – zerwanie więzadła krzyżowego i przedwczesny koniec sezonu.
19 / 01 / 2021 14:41
Nie tylko Anwil Włocławek, ale także Arged BM Slam Stal Ostrów rozegra fazę grupową Fiba Europe Cup we włocławskiej Hali Mistrzów. Oznacza to, że ponownie w roli gospodarza wystąpi w niej Igor Milicić, od niedawna trener ekipy z Ostrowa, a przez poprzednich 5 lat szkoleniowiec Anwilu.