Finał Anwil vs. Stal – faworyt (ale minimalny) z Włocławka

Finał Anwil vs. Stal – faworyt (ale minimalny) z Włocławka

Share on facebook
Share on twitter

O BM Slam Stali trochę w ostatnich dniach zapomniano, ale nie powinno się jej lekceważyć. Dobrze grający na wyjazdach zespół z szerokim składem, stać na wyrwanie zwycięstw już w pierwszych meczach we Włocławku.

Adam Łapeta / fot. A. Romański, plk.pl

Buty UNDER ARMOUR CURRY 5 – prawdziwy hit! >>

Finał Anwil Włocławek – BM Slam Stal Ostrów Wlkp. zaczyna się już w czwartkowy wieczór (godz. 20.30), spotkaniem w Hali Mistrzów.

Bilans w sezonie zasadniczym: 2-0 dla Anwilu (78:76 we Włocławku, 83:76 w Ostrowie Wlkp.)

Dlaczego finał może wygrać Anwil?

Gwiazdy robiące różnicę
Przy wyrównanym meczu, a nawet gdy nie idzie, o wyniku decydują indywidualności. W sezonie, a także w trudnej serii ze Stelmetem, potwierdziło się, jakie znaczenie dla drużyny mają zawodnicy tacy jak Quinton Hosley i Ivan Almeida. Zwłaszcza ten drugi rewelacyjnie wypadał w meczach ze Stalą – notował średnio 25.5 punktu i 8 zbiórek, trafiał ponad 50% z gry, wymuszał średnio 10 (!!) przewinień na mecz.

Broń na Łapetę
Znaczącym osłabieniem defensywnej wartości Stali jest ograniczenie czasu gry Adama Łapety, przez wprowadzenie go w problemy z przewinieniami. Anwil ma kim atakować strefę podkoszową – od bardziej ruchliwego i sprytniejszego w ataku Josipa Sobina, przez wspomnianych Hosleya i Almeidę, czy nawet Jarosława Zyskowskiego, też potrafiącego twardo wejść pod kosz i wymusić faul.

Entuzjazm i zdrowa pewność siebie
Anwil odetchnął, gdy łatwo minął pierwszą rundę i powinien złapać wiatr w żagle, gdy uporał się w półfinale ze Stelmetem. Choć Stal wcale nie będzie łatwiejszym rywalem od Stelmetu, doświadczenie z – rozgrywanego pod wielką presją – półfinału powinno zaprocentować, a stresu raczej udało się już pozbyć. Napędzany kibicami w Hali Mistrzów Anwil decydujące mecze zagra też na własnym parkiecie.
Dlaczego finał może wygrać Stal?

Aaron Johnson jest najlepszym rozgrywającym w lidze i jest w formie
Zaskakująco wyraźnie wygrał rywalizację z Glennem Coseyem i powinien być także sporym problemem dla obrony Anwilu. Jego umiejętność mijania z piłką będzie bardzo przydatna przy wysokiej obronie strefowej. Indywidualnie będzie zapewne kryty przez Jaylina Airingtona i także to będzie trudnym wyzwaniem dla gracza Anwilu.

Stal nie pęka
Już przed serią z Polskim Cukrem zwracaliśmy uwagę, że Stal to zespół, który ma najlepszy w lidze bilans meczów na wyjazdach. Zaleta bezcenna, jeśli w playoff walczy się bez przewagi parkietu. Ostrowianie potwierdzili to w Toruniu, pewnie wygrywając decydujące spotkanie. Stal ma też graczy, którym nie drży ręka w decydujących minutach spotkań – przykładem choćby rewelacyjny w czwartych kartach Marc Carter, czy Jure Skifić, autor przynajmniej kilku buzzer beaterów. W nerwowej końcówce będzie komu rzucać.

Anwil bywa chimeryczny
Włocławianie pokonali ostatecznie Stelmet, ale nie grali regularnie na dobrym poziomie, zaliczając niemal w każdym meczu długie przestoje. Ivan Almeida może zagrać świetnie, a może całkiem zniknąć. Prawie nikt na Stal nie stawia, wszystkie oczy zwrócone są na Włocławek – to korzystna sytuacja dla zespołu Emila Rajkovicia. Stal miała też kilka dni więcej na odpoczynek, podglądanie rywala i przygotowanie na jego taktykę.

Typ PolskiKosz.pl: Anwil wygra 4:3

Terminarz:

Anwil Włocławek – BM Slam Stal Ostrów Wlkp., mecz 1 – czwartek, 24 maja, godz. 20.00 – transmisja w Polsacie Sport
Anwil Włocławek – BM Slam Stal Ostrów Wlkp., mecz 2 – sobota, 26 maja, godz. 17.15 – w Polsacie Sport Extra
BM Slam Stal Ostrów Wlkp. – Anwil Włocławek, mecz 3 – poniedziałek, 28 maja, godz. 17.30 – w Polsacie Sport
BM Slam Stal Ostrów Wlkp. – Anwil Włocławek, mecz 4 – środa, 30 maja, godz. 20.00 – w Polsacie Sport Extra
Anwil Włocławek – BM Slam Stal Ostrów Wlkp., ew. mecz 5 – sobota, 2 czerwca, godz. 12.00 – w Polsacie Sport
BM Slam Stal Ostrów Wlkp. – Anwil Włocławek, ew. mecz 6 – poniedziałek, 4 czerwca, godz. 17.30 – w Polsacie Sport
Anwil Włocławek – BM Slam Stal Ostrów Wlkp., ew. mecz 7 – piątek, 8 czerwca, godz. 18.00 – w Polsacie Sport

Buty UNDER ARMOUR CURRY 5 – prawdziwy hit! >>
POLECANE

tagi

NBA

Czas na podniebne ewolucje! Gościem podcastu Kamila Chanasa jest Piotr „Grabo” Grabowski, profesjonalny dunker, zwycięzca wielu konkursów wsadów do kosza.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Aż ciężko uwierzyć, że w Minnesocie do dziś nie uhonorowano Kevina Garnetta. Swojej koszulki pod dachem hali Orlando Magic wciąż nie może oglądać Shaquille O’Neal. Nikt też nie docenił w ten sposób kariery Gary’ego Paytona.
19 / 02 / 2020 10:27
Brak liderów kadry – Mateusza Ponitki i Adama Waczyńskiego – udało się przykryć w jednym z meczów, dzięki rewelacyjnej grze AJ-a Slaughtera i wsparciu ze strony Michała Sokołowskiego i Aarona Cela. W spotkaniach z Izraelem i Hiszpanią traciliśmy zdecydowanie za dużo punktów spod kosza, bardzo potrzeba nam dominującego w obronie środkowego.
25 / 02 / 2020 1:08