Fiński Cukier – Pierniki jadą do Kauhajoki

Share on facebook
Share on twitter
Fińskie Karhu Basket nieoczekiwanie pokonało w dwumeczu Tsmoki Mińsk i będzie rywalem Polskiego Cukru Toruń w walce o fazę grupową Ligi Mistrzów. Pierwszy mecz już w czwartek.
Aaron Cel / fot. BCL

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Na własnym parkiecie Finowie zaskoczyli faworytów z Mińska i wygrali 93:86. Świetnie wtedy zagrał Okko Jarvi, który zdobył 26 punktów, a cały zespół trafił rewelacyjne 52% rzutów za 3 punkty i 61% rzutów za 2.

Wydawało się jednak, że na takiej skuteczność drugi raz już Finowie nie zagrają. Tsmoki już w końcówce pierwszego meczu pokazały swoje możliwości i tylko przez swoją nieuwagę i straty, przewaga Karhu ponownie urosła do 7 punktów.

Tsmoki u siebie wciąż były faworytem, jednak znów dały się zaskoczyć. Karhu ani na chwilę nie pozwoliło gospodarzom odskoczyć na satysfakcjonującą ich różnicę. W czwartej kwarcie zaś do goście z Finlandii przeważali i ostatecznie przegrali ten mecz tylko 1 punktem, 67:68, ale wygrali dwumecz 160:154.

Zwycięstwo Karhu Basket oznacza, że to oni zagrają o miejsce w fazie grupowej Ligi Mistrzów z Polskim Cukrem Toruń. Zespół Sebastiana Machowskiego czeka więc bardzo ciekawy i dość męczący wyjazd – do miejscowości Kauhajoki trzeba dojechać ponad 300 km z lotniska z Helsinek, a samo miasteczko liczy zaledwie 14,5 tysiąca mieszkańców.

Pierwsze starcie już w najbliższy czwartek, 26 września, właśnie w Finlandii, o 17:30 polskiego czasu. Rewanż w Toruniu już 3 dni później. Polski Cukier będzie zdecydowanym faworytem tego dwumeczu.

GS

POLECANE