Ale forma Anwilu – Czarni zdeptani we Włocławku

Ale forma Anwilu – Czarni zdeptani we Włocławku

Share on facebook
Share on twitter

Koszmary z ubiegłego sezonu przegonione z przytupem. Energiczny, dobrze broniący Anwil rozbił Czarnych 114:80, a gwiazdą meczu był Ivan Almeida, autor 25 punktów.

Paweł Leończyk i Ivan Almeida (fot. Andrzej Romański/Plk.pl)

Koszulki, buty, bluzy – nowa NBA już w Sklepie Koszykarza >>

Zgrabnym podsumowaniem gry obu zespołów w tym meczu była końcówka pierwszej połowy. Najpierw Ivan Almeida pofrunął nad obręcz i zakończył akcję efektownym wsadem, a w rewanżu Drew Brandon podkozłował do linii rzutów za 3 punkty i rzucił przez ręce, nie trafiając nawet w obręcz.

Żądny rewanżu za ostatni playoff Anwil zaczął z impetem, od 14:0. Mocna obrona i dynamiczny atak, przy pozorowanej obronie Czarnych przynosiły łatwe punkty. Szalał Ivan Almeida (18 pkt. do przerwy), punktujący z efektownych wejść, ale i rzutami z dystansu. Najlepszy mecz w barwach Anwilu rozgrywał też Jaylin Airington.

Słupszczanie mieli ogromny problem z organizacją ataku pozycyjnego, punkty zdobywali niemal wyłącznie po indywidualnych akcjach. Pod koszem brakowało im warunków, na obwodzie skuteczności i pozycji. Do przerwy, przy wyniku 58:32, było po meczu.

Tym razem Anwil nie próbował testować odporności nerwowej swoich kibiców, do końca nie pozwolił gościom się pozbierać – mimo kilku przestojów (i wreszcie lepszej obrony Czarnych), przewaga ani na moment nie spadła poniżej 20 punktów.

Momenty dobrej gry w słupskim zespole pokazywał tylko C.J. Aiken (23 pkt.), który zwłaszcza po przerwie skakał po głowach włocławskim obrońcom. Gwiazdą meczu był jednak Ivan Almeida, efektowny i skuteczny.

Statystyki w trakcie meczu niestety nie działały.

RW

Kyrie Irving podbija Boston w takich butach – zobacz >>
POLECANE

Patrick Beverley zaangażowaniem, umiejętnościami i charakterem zapracował na reputację jednego z czołowych specjalistów od defensywy w NBA. Gdyby jednak chcieć z Beva usnąć, jak z cebuli, wierzchnią warstwę – w tym przypadku generowanego wokół siebie szumu – jakim obrońcą byłby wtedy?

tagi

W ostatnich dwóch meczach trafił rewelacyjne 13 z 16 trójek, a ostatni mecz poniżej 15 punktów zaliczył 11 listopada. Raymond Cowels jest w świetnej formie, a jego PGE Spójnia zbliża się do miejsca w pierwszej ósemce.
22 / 01 / 2020 16:15

NBA

Wiemy już oficjalnie, że Dwight Howard (Los Angeles Lakers) oraz Derrick Jones Jr. (Miami Heat) przyjęli zaproszenie do tegorocznego konkursu wsadów podczas Meczu Gwiazd w Chicago. Howard planuje już nawet sobie występ, a do pomocy chciałby zwerbować… Kobiego Bryanta.
23 / 01 / 2020 15:02
Ciekawostki z Anwilu, dużo o nowym Stelmecie, trenerzy Tabak i Milicić, wspomnienie „TEGO” meczu playoff Anwil vs. Stelmet, tajemnica świetnej formy – Jarosław Zyskowski jr zdradza mnóstwo intrygujących faktów o swojej karierze i ostatnich sezonach w PLK.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Wiemy już oficjalnie, że Dwight Howard (Los Angeles Lakers) oraz Derrick Jones Jr. (Miami Heat) przyjęli zaproszenie do tegorocznego konkursu wsadów podczas Meczu Gwiazd w Chicago. Howard planuje już nawet sobie występ, a do pomocy chciałby zwerbować… Kobiego Bryanta.
23 / 01 / 2020 15:02
Dopiero co wrócił do gry Kristaps Porzingis, a w Dallas już mają kolejne zmartwienie. We wtorek Mavericks nie dali rady Los Angeles Clippers (było 107:110) i na domiar złego kontuzji doznał Dwight Powell, który najprawdopodobniej zerwał Achillesa.
22 / 01 / 2020 10:19
Do pierwszego spotkania eliminacyjnego z Izraelem został już niecały miesiąc, ale nie wszyscy kadrowicze z mundialu są w optymalnej formie. To idealna okazja do wprowadzenia do reprezentacji nowych graczy jak Jarosław Zyskowski czy Aleksander Dziewa, którzy w lidze spisują się świetnie.
22 / 01 / 2020 20:24
Doświadczony rzucający Stelmetu ma już zgodę klubu na wyjazd z reprezentacją Polski 3×3 na turnieje kwalifikacyjne przed Tokio 2020. – Występ na igrzyskach olimpijskich byłby zwieńczeniem mojej kariery – mówi Przemysław Zamojski.
21 / 01 / 2020 17:30