PRAISE THE WEAR

Fred VanVleet – pierwsza strzelba w Kanadzie (WIDEO)

Fred VanVleet – pierwsza strzelba w Kanadzie (WIDEO)

Aż 34 punkty i kluczowa trójka w dogrywce. Strzelec Raptors Fred VanVleet błyskawicznie się rozwija i - obok Pascala Siakama - będzie teraz prawdopodobnie drugim, najważniejszym graczem ekipy z Toronto.
Fred VanVleet / fot. wikimedia commons

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Już w poprzednim sezonie, który był dla Freda VanVleeta (25 lat, 183 cm) trzecim na parkietach NBA, był kluczowym rezerwowym Toronto Raptors. Na parkiecie spędzał średnio ponad 27 minut i zdobywał w tym czasie 11 punktów i rozdawał blisko 5 asyst. Ma reputację nie tylko świetnego strzelca, ale bardzo ceniony jest także za obronę na obwodzie – Steph Curry mógłby coś na ten temat powiedzieć….

Nadchodzące rozgrywki mogą być jednak dla rozgrywającego Raptors przełomowe. Wyszedł w pierwszej piątce w meczu z New Orleans Pelicans, otwierającym sezon i był jedną z najważniejszych postaci przy okazji wygranej Toronto po dogrywce 130:122.

VanVleet na parkiecie spędził 44 minuty, trafił 12 z 18 rzutów z gry, w tym 5/7 za 3 (bardzo ważna trójka w dogrywce), co złożyło się na 34 punkty. Rozdał także 7 asyty i miał 5 zbiórek. Pod względem punktowym to najlepszy jego występ w NBA (wcześniejszy rekord to 30).

25-letni strzelec mocno korzysta na zmianach w składzie, jakie zaszły tego lata. Nie ma już Kawhiego Leonarda, ale też Danny’ego Greena, w którego miejsce wskoczył do pierwszej piątki. Widać, że trener Nick Nurse mu ufa i w tym sezonie planuje sporą cześć odpowiedzi za grę zespołu oddać właśnie w jego ręce.

Ten sezon VanVleet może skończyć ze średnią na poziomie nawet 18-20 punktów. On i Pascal Siakam będą liderami tegorocznych, nowych Raptors. Ten sezon jest drugim i zarazem ostatnim rokiem dwuletniego kontraktu podpisanego latem 2018 roku – w tym sezonie VanVleet zarabia 9,3 miliona dolarów. Z taką grą wkrótce dostanie znacznie więcej.

RW

.

POLECANE

tagi

Przemysław Frasunkiewicz jest jednym z tych trenerów, którym szczególnie warto zadawać pytania podczas konferencji prasowych. 44-latek odpowiada dość chętnie, a przede wszystkim ciekawie i wyraziście. Nie inaczej było po sobotnim starciu ze Śląskiem.
30 / 01 / 2023 17:18

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Podczas 21. kolejki na zapleczu ekstraklasy wygrywali w większości gospodarze. Od “reguły” odszedł tylko Górnik Wałbrzych i Politechnika Opolska. Który z graczy wyróżniał się szczególnie?
28 / 01 / 2023 13:01