Furkman Korkmaz – niesamowity wystrzał w Lidze Letniej

Furkman Korkmaz – niesamowity wystrzał w Lidze Letniej

Share on facebook
Share on twitter

Turecki zawodnik Sixers dał próbkę niezwykłych umiejętności strzeleckich. W meczu z Boston Celtics zdobył aż 40 punktów, trafiając 8 razy z dystansu.

W tych butach Stephen Curry zadziwia NBA >>

Furkman Korkmaz kończy właśnie 21 lat (201 cm) i nie bardzo można go nazwać debiutantem, ponieważ w ubiegłym sezonie NBA w barwach Sixers zagrał epizody w 14 spotkaniach, wchodząc z końca ławki zwykle przy rozstrzygniętym wyniku. Rzucający obrońca z Turcji, po tym, gdy wybrano go z 26. numerem w drafcie 2016 roku, praktycznie całe poprzednie rozgrywki spędził w G League (Deleware 76ers), ale jak będzie prezentował taką formę, szybko znajdzie miejsce w składzie zespołu z Filadelfii.

W piątkowym meczu przeciwko Celtics (przegranym 89:95) dał próbkę wielkiego talentu – w 28 minut zdobył aż 40 punktów, miał 6 zbiórek i 2 asysty. Trafił doskonałe 8 z 14 rzutów za 3 punkty (57%), w tym sporo naprawdę trudnych. Gość ma przyszłość w NBA – warto to zobaczyć!

W tych butach Stephen Curry zadziwia NBA >>
POLECANE

tagi

Mimo sporych ubytków kadrowych i zastoju pod koniec meczu, King Szczecin wygrał regionalny pojedynek z PGE Spójnią w Stargardzie 72:64. Rewelacyjny mecz zagrał Mateusz Zębski, imponujący zaangażowaniem i wszechstronnością.
25 / 09 / 2020 22:59

NBA

Drugi odcinek #StrefaChanasa na rozpoczęcie koszykarskiego sezonu 2020/21! Gośćmi Kamila są: trener Mihailo Uvalin oraz Radosław Hyży, był znany zawodnik, a obecnie także trener. Czego spodziewają się po zespołach ekstraklasy?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Trwa tworzeniu planu na stworzenie ligi 3×3 już w czerwcu – w porannym programie w Polsat Sport zdradził prezes PZKosz, Radosław Piesiewicz. Przy braku sportu na żywo taka inicjatywa wydaje się być racjonalna i może przynieść wiele korzyści.
1 / 05 / 2020 11:53