Galaktyczny Anwil – Polpharma zmiażdżona we Włocławku

Grający niezwykle efektownie Anwil rozgromił Polpharmę Starogard Gdański aż 110:72. Aż 7 zawodników z Włocławka zdobyło 10 i więcej punktów, a najwięcej (21) zanotował Chase Simon.
Tony Wroten / fot. A. Romański, plk.pl

Starcie Dawida z Goliatem – tak ten mecz zapowiadał klub ze Starogardu Gdańskiego. Rzeczywiście, Anwil pokazał swoją wielkość i moc już w pierwszej kwarcie, w której zdobył 35 punktów, a nad koszami fruwali Tony Wroten i Ricky Ledo.

Sporo w ataku włocławian zależało od Rolandsa Freimanisa, który kończył akcje zarówno bliżej kosza, jak i na dystansie. Anwil już w pierwszej połowie postawił swoją żelazną defensywę, która wymusiła wiele strat i pozwoliła gospodarzom na zbudowanie przewagi.

Jedynym zawodnikiem, który nie przestraszył się agresywnego w obronie Anwilu był Kamau Stokes. Amerykanin do przerwy miał już 17 punktów i był zdecydowanie najlepszym graczem Polpharmy. Dobrą zmianę zaliczył także Carl Engstrom, który skutecznie wykańczał podania kolegów pod kosz.

Po przerwie na parkiecie w Hali Mistrzów nadszedł jednak czas na prawdziwy pokaz efektownej gry w wykonaniu gospodarzy. Przechwyt gonił kolejny, a w kontrach punktowali Ledo i Chase Simon, który w swoim stylu dorzucił jeszcze 2 trójki.

Trzecią kwartę wsadem z faulem zakończył Tony Wroten, główny aktor tego spektaklu, który podkręcał tempo gry i rozdawał efektowne asysty do swoich kolegów. Po trzeciej kwarcie było już 87:51, a Polpharma zdawała się mieć już dość tego meczu.

W czwartej kwarcie Anwil kontynuował grę w obronie na dużej intensywności, a wysoko przewaga zdawała się kompletnie nie działać rozluźniająco na graczy z Włocławka. Można było wręcz odnieść wrażenie, że koszykarze gospodarzy trochę na siłę chcieli jeszcze pokazać swoim kibicom kolejne efektowne zagrania.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 110:72, a aż 7 zawodników Anwilu zdobyło 10 i więcej punktów (najwięcej Simon – 21). Robiące wrażenie 10 asyst zanotował Ricky Ledo.

Charles Barkley oraz Shaquille O’Neal mogą działać jako trenerzy motywacyjni. Po ich słowach krytyki wobec Joela Embiida, Kameruńczyk zagrał jeden z najlepszych meczów w karierze, zdobywając 38 punktów, 13 zbiórek i 6 asyst na trudnym terenie w Bostonie. Sixers pokonali Celtics 115:109.
13 / 12 / 2019 9:44
W najnowszym odcinku podcastu Kamila Chanasa gośćmi są młodzi zawodnicy Sląska Wrocław – Aleksander Dziewa i Jakub Musiał. Czym zaskoczyła ich ekstraklasa i jak widzą swoje koszykarskie kariery?

Oglądając koszykówkę Golden State Warriors, momentami można odnieść wrażenie, że w klubie z San Francisco pod względem stylu gry niewiele się zmieniło. Wciąż pojawia się dużo ścięć, akcji po koszyczku czy po zasłonach – w każdej z tych kategorii Dubs znajdują się w top-5 – a drużyna, mimo nieporównywalnie gorszych wykonawców, nadal chce robić to samo.
12 / 12 / 2019 11:24
W Toronto był to wieczór pełen okrzyków „M-V-P” oraz uwielbienia dla Kawhiego Leonarda, któremu kibice Raptors zgotowali fantastyczne przyjęcie i podziękowali za zdobyte mistrzostwo. A on potem wygrał tam mecz ze swoimi LA Clippers.
12 / 12 / 2019 9:30
Koszykarskie derby Poznania – mecz 3. ligi koszykówki mężczyzn: KKS Wiara Lecha – AZS Politechnika Poznańska już w piątek, 20 grudnia (godz. 19.00), będzie okazają do przypomnienia czasów świetności basketu w Wielkopolsce, a szczególnie w słynnej hali Arena.
12 / 12 / 2019 18:02
Rasta Vechta, która nie dała szans Anwilowi w pierwszej rundzie, to na dziś główny rywal Anwilu do miejsca w pierwszej czwórce grupy Ligi Mistrzów. Włocławianie myśląc o awansie muszą zrobić wszystko by wygrać, a idealnym scenariuszem byłoby odrobienie 13-punktowej straty z pierwszego spotkania.