• Home
  • NBA
  • Gary Payton II rzucił 51 punktów w D-League!

Gary Payton II rzucił 51 punktów w D-League!

Share on facebook
Share on twitter

Nie utrzymał się w Houston Rockets, ale gra na solidnym poziomie w Rio Grande Valley Vipers. W sobotę zaszalał jednak totalnie – zdobył aż 51 punktów z Los Angeles D-Fenders.

gary_payton_iiNBA, Euroliga, PLK – typuj wyniki i wygrywaj >>

Vipers wygrali strzelaninę 140:125, a Gary Payton II trafił w niej 20 z 29 rzutów z gry (7/12 za trzy), zebrał 11 piłek i zaliczył 3 asysty w trakcie 42 minut.

24-letni rozgrywający, który mierzy 191 cm wzrostu, w pierwszej kwarcie rzucił 12 punktów, a w kolejnych 17, 13 i 9. Łączne 51 punktów to oczywiście jego rekord sezonu, w ośmiu poprzednich meczach najlepszym wynikiem było 17.

Gary Payton II próbuje iść śladami ojca, ale na razie nie załapał się do NBA. Przez dwa lata grał na uczelni Oregon State, tej samej, którą kończył senior, zaliczył nawet drugie w jej historii triple-double – pierwsze należało oczywiście go ojca.

W drugim sezonie junior miał niezłe średnie 16,0 punktu, 7,8 zbiórki oraz 5,0 asysty oraz 2,5 przechwytu, jednak nie został wybrany w drafcie. Houston Rockets wzięli go na Ligę Letnią, potem dali zagrać w sześciu meczach przedsezonowych, ale ostatecznie zwolnili ze składu.

Payton II trafił jednak do Vipers i takimi występami, jak ten sobotni, będzie próbował przekonać do siebie szefów Rockets lub jakiegokolwiek innego klubu, że zasługuje na szansę w NBA.

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >>