Genialny mecz Hardena – Rockets ogrywają Lakers

Genialny mecz Hardena – Rockets ogrywają Lakers

James Harden zanotował aż 50 punktów, 10 zbiórek i 11 asyst, co sprawiło, że stał się pierwszym graczem w historii NBA z czterema triple double na przynajmniej 50 punktów. Houston Rockets wygrali z Los Angeles Lakers 126:111.

James Harden / wikimedia commons

adidas Harden Vol. 2 – w tych butach James Harden gra jak MVP >>

Sezon Houston jak na razie to ogromne rozczarowanie. Rockets mają bilans 13-14 i znajdują się w dolnej połówce Konferencji Zachodniej. Zwycięstwo nad Lakers 126:111, którzy są 17-11, to druga wygrana z rzędu nad zespołem z dodatnim bilansem. Wcześniej Houston pokonali Portland Trail Blazers.

Dla zespołu z LA 29 punktów zdobył LeBron James, 24 dołożył, ostatnio grający bardzo dobrze, Kyle Kuzma. Po stronie Rockets sprawy w swoje ręce wziął James Harden. Oddał 26 rzutów z gry, 19 rzutów wolnych, co złożyło się na 50 punktów. Kompletując triple double dołożył jeszcze 10 zbiórek i 11 asyst.

Harden przyszedł na ten mecz w efektownym stylu i to spotkanie też zaczął w podobny sposób. Już po 3 minutach zapakował piłkę do kosza razem z JaValem McGee, co zostało najlepszą akcją tej nocy w NBA.

Harden to pierwszy gracz w historii NBA z czterema triple double na 50 punktów.

Rockets w tym sezonie wyglądają źle. Chris Paul gra na najgorszej skuteczności w całej swojej karierze i zdobywa najmniej punktów od sezonu 2010-11. O tyle jest to dla Houston kłopot, że już 33-letni Paul jest właśnie w pierwszym roku swojego 4-letniego, wartego 160 milionów dolarów, kontraktu. Jeśli ten rok ma być tym, w którym jeden z najlepszych rozgrywających ostatnich dwóch dekad obniży loty, przyszłość Rockets może nie być kolorowa.

Harden jest najskuteczniejszym zawodnikiem w całej NBA, zdobywa na mecz 30 punktów. Jego astronomiczne cyferki w kolejnych meczach mogą jeszcze przywrócić Rockets na miejsca w pierwszej ósemce, ale nie ma wątpliwości, że bez roszad w składzie, Houston nie powtórzą zeszłorocznego wyniku i nie zobaczymy ich w ponownej konfrontacji z Warriors w finale Zachodu.

Grzegorz Szybieniecki, https://twitter.com/gszyb

adidas Harden Vol. 2 – w tych butach James Harden gra jak MVP >>
NBA

Znów mamy Polaka o NBA! O drafcie Jeremy’ego Sochana do San Antonio Spurs mówią najlepsi z możliwych ekspertów – gośćmi Kamila Chanasa są Marcin Gortat i Cezary Trybański, dwaj byli gracze NBA. Anegdoty, doświadczenia, rady – bezcenne!
25 / 06 / 2022 9:38
– Mam nadzieję, że Spurs okażą się klubem, który postawi na Jeremy’ego jako na zawodnika ataku. Że trenerzy przygotują dla niego sety, że będą w niego inwestować pod tym względem – mówi ekspert PolskiKosz.pl Radosław Hyży po wyborze reprezentanta Polski w drafcie przez zespół z San Antonio.
24 / 06 / 2022 20:26
Gregg Popovich, cień Tima Duncana, mistrzowskie banery i takież aspiracje – oto obraz San Antonio Spurs wyłaniający się z naszej wyobraźni, która chciałaby, aby Jeremy Sochan miał w NBA jak najlepiej. Niestety, prawda o tym klubie może się okazać nieco mniej kolorowa.
24 / 06 / 2022 15:51
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Znów mamy Polaka o NBA! O drafcie Jeremy’ego Sochana do San Antonio Spurs mówią najlepsi z możliwych ekspertów – gośćmi Kamila Chanasa są Marcin Gortat i Cezary Trybański, dwaj byli gracze NBA. Anegdoty, doświadczenia, rady – bezcenne!
25 / 06 / 2022 9:38
Był gwiazdą NBA, zarobił gigantyczne pieniądze, ale nigdy nie zapomniał gdzie zaczął zrzucać zbędne kilogramy. Wczoraj po latach młodszy z braci Gasol ostatecznie spłacił dług wdzięczności. Jego – dosłownie i w przenośni – klub z Girony wrócił do hiszpańskiej ekstraklasy. Miasto długo nie mogło zasnąć.