Genialny Paul George – co za mecz, co za sezon!

Share on facebook
Share on twitter

Paul George dodał kolejny argument w wyścigu po nagrodę MVP. W wygranym 120:111 meczu przeciwko Portland Trail Blazers, lider Thunder zanotował 47 punktów, 12 zbiórek i 10 asyst.

Paul George / fot. wikimedia commons

Jordan Why Not Zer0.2 – doskonałe buty do gry w basket! >>

Paul George nie przestaje w tym sezonie zachwycać. Ostatniej nocy zaliczył triple double z 47 punktami. Trafił świetne 15 na 26 rzutów z gry i 8 na 13 trójek. Oklahoma wygrała 120:111 z Portland Trail Blazers.

Russell Westbrook także skończył to spotkanie z triple double – 21 punktów, 14 zbiórek i 11 asyst, ale trafił zaledwie 5 z 19 rzutów z gry, co pokazuje, jak jest różnica pomiędzy decyzjami George’a, a Westbrooka.

Paul George’a jest już trzecim najskuteczniejszym zawodnikiem ligi, przed nim są tylko James Harden i Anthony Davis. George jest także najlepszym przechwytującym NBA. Co ciekawe, drugi w tym względzie jest Westbrook.

Russell powoli oddala się w cień George’a, co przynosi Thunder tylko i wyłącznie korzyści. Zespół z Oklahoma City jest na 3. miejscu w Konferencji Zachodniej i ma tylko jeden mecz straty do drugich Denver Nuggets.

Thunder wygrali 11 z ostatnich 12 meczów. Pokonali w tym czasie Rockets, dwa razy Blazers, Bucks, czy 76ers. Przegrali tylko z Boston Celtics.

Dobra forma Paula George’a sprawia, że jego kandydatura w wyścigu po nagrodę MVP jest coraz mocniejsza. Faworytem wciąż jest oczywiście James Harden, który właśnie zaliczył 30 z rzędu mecz na 30 punktów. Jednak w przypadku słabego bilansu Rockets, notowania George’a, Joela Embiida czy Giannisa Antetokounmpo na pewno urosną.

Jordan Why Not Zer0.2 – doskonałe buty do gry w basket! >>
POLECANE

Pozycja Anwilu Włocławek na czele listy jest na początku sezonu niezagrożona. Na drugim miejscu widzimy Arkę Gdynia, nieco dalej Polski Cukier. Najsłabiej w tym momencie wyglądają zespoły z Gliwic, Radomia i Starogardu Gdańskiego.