Genialny Waczyński – 7 trójek w Eurolidze!

Życiowy mecz reprezentanta Polski i 25 zdobytych punktów nie wystarczyły jednak do zwycięstwa z Baskonią. Unicaja przegrała na wyjeździe 82:88, ale Adam Waczyński zachwycił formą strzelecką.

Adam Waczyński (fot. eurocupbasketball.com)

Buty Kevina Duranta – świetne modele, atrakcyjne ceny >>

W czwartej kwarcie, w której Unicaja uporczywie goniła Baskonię, „Waca” był po prostu niemożliwy – trafił cztery trójki i widać było, że niesamowicie czuje piłkę i obręcz. Po otrzymaniu podania od razu szukał pozycji do rzutu, ale mądrze, sprytnie – jak trzeba było, pomagał sobie zwodem, kozłem. Trafiał raz za razem i na najwyższym europejskim poziomie przypomniał, jak dobrym strzelcem potrafi być.

Szkoda, że nie poprowadził zespołu z Malagi do wygranej, z pewnością byłby wówczas graczem meczu. Bo dobrze grał nie tylko w końcówce – do przerwy miał 8 punktów, drugą połowę rozpoczął od efektownego, trudnego trafienia z narożnika, miał ładną asystę.

W sumie, w nieco ponad 23 minuty, które rozegrał, Waczyński rzucił 25 punktów, trafił 9 z 15 rzutów z gry, w tym świetne 7 z 9 trójek. Do tego dołożył 2 zbiórki, 3 asysty i 3 przechwyty.

Unicaja przegrała jednak w Vitorii, goście nie zatrzymali Janisa Timmy (24 punkty), a w kluczowych fragmentach dali się rozkręcić Johannesowi Voigtmannowi (8 punktów, ale także 6 asyst).

Po 11. kolejkach Euroligi Unicaja z bilansem 3-8 zajmuje ostatnie, 16. miejsce w tabeli.