Gerald Green – lotnik wrócił w pożyczonych butach

Share on facebook
Share on twitter

Jeden z najefektowniejszych graczy NBA ostatnich lat podpisał kontrakt do końca sezonu z Houston Rockets. Zaliczył już błyskawiczny debiut w przegranym 98:99 meczu z Boston Celtics.

fot. Youtube

Buty, w których wymiana Kyrie Irving – możesz je mieć! >>

W NBA nie brak świetnie skaczących gości, ale nawet jak na tę ligę Gerald Green (31 lat, 203 cm) był fenomenem wyskoku. W 2007 roku wygrał konkurs wsadów podczas All Star Game, ale zachwycał też w trakcie meczów. Trochę tego było – grał w 10 klubach NBA, m.in. w Celtics, Suns, Pacers i Heat. Miał też epizody w Rosji i w Chinach.

W swoim najlepszym sezonie w karierze – 2013/14 w Phoenix, zdobywał 15.8 punktu na mecz i trafiał 40% rzutów z dystansu. Tuż przez bieżącym sezonem, w trakcie obozu przygotowawczego, zrezygnowali z niego Milwaukee Bucks. Nowa umowa z Houston jest niegwarantowana – Rockets mają czas do 7 stycznia, by zdecydować o ewentualnym zostawieniu go w zespole.

O kontakcie poinformowano w czwartek i już w czwartek Green zagrał w meczu w Bostonie. Nie poszło mu za dobrze – w 11 minut chybił wszystkie 3 rzuty i w 11 minut skończył mecz z zerowym dorobkiem. Być może była to kwestia niedopasowanego obuwia – ściągnięty w ekspresowym tempie zawodnik musiał pożyczyć buty od Trevora Arizy, aby móc w ogóle wystąpić w meczu.

Buty, w których wymiana Kyrie Irving – możesz je mieć! >>

https://youtu.be/-2pq19sc6RY?t=14
NBA

Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Z pierwszych 4 meczów eliminacji do Eurobasketu 2022 Hiszpania wygrała tylko 2, lecz wystarczyło to, by zapewnić sobie awans. Korzysta z tego trener Sergio Scariolo, który na „bańkę” w Gliwicach przywiezie mocno eksperymentalny skład, z trzema potencjalnymi debiutantami.