Giannis Antetokounmpo: Będę lepiej rzucał za 3 punkty!

Share on facebook
Share on twitter
Giannis Antetokounmpo (fot. Wikimedia Commons)

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

MVP poprzedniego sezonu NBA, Giannis Antetokounmpo, chce już w przyszłym sezonie znacznie poprawić rzut za 3 punkty. Milwaukee Bucks z kolei planują zaoferować mu w kolejne lato maksymalne przedłużenie kontraktu.

Przygoda tego lata z reprezentacją Grecji nie była dla Giannisa zbyt udana. Grecja odpadła już w drugiej rundzie, a sam Antetokounmpo wypadł słabiej, niż wszyscy się tego spodziewali.

Drużyny przeciwko niemu mocno zagęszczały pomalowane, co w warunkach NBA (błąd 3 sekund w obronie) jest trudniejsze do zrobienia. Przez to Giannis miał spore problemy z punktowanie i znów powrócił temat jego rzutu za 3 punkty.

„Greek Freak” pytany o to, czy jest możliwe wygranie mistrzostwa NBA bez rzucania za 3 odpowiada: Wciąż mogę zdobyć mistrzostwo bez rzucania za 3 punkty, ale ja chcę rzucać lepiej. W tym roku już rzucałem nieco lepiej z dystansu i z każdym kolejnym miesiącem także się poprawiałem. Rzut za 3 punkty spowoduje, że moja gra stanie się znacznie prostsza zarówna dla mnie, jak i dla moich kolegów z zespołu, dlatego muszę dodać trójkę do swojej gry.

Antetokounmpo w poprzednim sezonie oddawał niecałe 3 trójki w każdym spotkaniu i trafiał tylko 1/4 z nich. Cyferki nieco poprawiły się w playoff, gdzie Giannis trafiał już znośne 32,7% rzutów z dystansu.

Generalny menadżer Milwaukee Bucks, Jon Horst, w poprzednim tygodniu zadeklarował, że kiedy tylko będzie to możliwe (czyli w kolejne lato), Bucks zaoferują Antetokounmpo maksymalne przedłużenie kontraktu (nazywane też supermaxem – warte około 35% salary cap zespołu).

RW

POLECANE