• Home
  • NBA
  • Giannis Antetokounmpo rozbił bank – 100 milionów dla Greka!

Giannis Antetokounmpo rozbił bank – 100 milionów dla Greka!

Share on facebook
Share on twitter

Milwaukee Bucks zaproponowali Giannisowi Antetokounmpo przedłużenie debiutanckiego kontraktu. 21-letni koszykarz za 4 kolejne lata gry zarobi okrągłe 100 milionów dolarów.

giannis-antetokounmpo
fot. wikimedia commons

Załóż konto w Unibet i zgarnij bonus >>

Antetokounmpo spędził w lidze trzy sezony, ale władze klubu z Milwaukee wciąż spodziewają się po nim znacznego progresu. Wierzą w niego i postanowili dać temu wyraz. 100 milionów dolarów za cztery lata gry – tak według Adriana Wojnarowskiego z The Vertical brzmiała propozycja, na którą młody Grek przystał.

Podpis na nowej umowie, która bliska jest maksymalnego kontraktu, ma złożyć we wtorek. Obowiązywać zacznie ona jednak dopiero w rozgrywkach 2017/18. W najbliższych Giannis wypełnić musi jeszcze ostatni rok tej debiutanckiej, na mocy której zainkasuje niespełna 3 mln.

Na 21-latka, który teoretycznie grać może na każdej z pozycji 1-4, Milwaukee Bucks postawili w 2013 roku, kiedy wybrali go z 15. numerem draftu. Przez trzy lata robił w ich barwach stałe postępy, aż w minionych rozgrywkach jego statystyki dobiły do poziomu 16,9 pkt., 7,7 zb., 4,3 as., 1,2 prz., 1,4 bl. oraz prawie 51-procentowej skuteczności z gry.

„Antek” uważany jest za jednego z najbardziej wszechstronnych i utalentowanych graczy młodego pokolenia. I choć minuty, które w minionym sezonie spędził na parkiecie jako rozgrywający, nie były jeszcze zbyt efektywne, to Bucks wierzą, że to właśnie on jest przyszłością ich organizacji. Trzeba przyznać, że 100 milionów dla chłopaka, który dopiero co stał się w pełnoletni w dwóch ostatnich stanach USA, to imponujący dowód zaufania.

Mateusz Orlicki

Załóż konto w Unibet i zgarnij bonus >>