Giannis królem tablic – Bucks ograli Rockets

Share on facebook
Share on twitter

W pojedynku dwóch kandydatów do nagrody MVP, Jamesa Hardena i Giannisa Antetokounmpo, górą był Greek Freak. Drużyna z Milwaukee pokonała Houston 116:109, Giannis zdobył 27 punktów i zebrał rekordowe 21 piłek, Harden miał 42 punkty.

Giannis Antetokounmpo (fot. Wikimedia Commons)

Nike Kyrie 5 „Bred” –  w takich butach się teraz gra! >>

Milwaukee Bucks rozsiedli się na pierwszym miejscy na Wschodzie i nie zamierzają go opuszczać. Ostatniej nocy ograli gorących Houston Rockets z rewelacyjnym Jamesem Hardenem 116:109. To dopiero 3 porażka Rakiet w ostatnich 15 spotkaniach.

Mecz między tymi ekipami to nie tylko starcie zespołów z ogromnymi ambicjami, ale przede wszystkim pojedynek dwóch kandydatów do nagrody MVP. Dzięki ostatnim meczom, reszcie stawki zdecydowanie uciekł James Harden, który i tym razem zdobył aż 42 punktów, a do tego dołożył 11 zbiórek. Jednak na początku sezonu faworytem numer 1 był Giannis i jeśli jego Bucks skończą na szczycie Konferencji Wschodniej, to jego kandydatura może być równie mocna, co ta Hardena.

To była rekordowa noc dla Antetokounmpo. „Greek Freak” zebrał 21 piłek, najwięcej w karierze, trafił 8 rzutów z gry na 16 oddanych i 11 z 14 rzutów wolnych. Złożyło się to na 27 punktów, ale przede wszystkim zwycięstwo Milwaukee. Przy okazji znokautował Hardena także w bardziej dosłowny sposób:

W cieniu wyczynów Giannisa świetny sezon zalicza Malcom Brogdon. Najlepszy debiutant sprzed 2 lat zdobył w tym meczu 24 punkty, a średnio w tym sezonie zdobywa 15,5 punktu, 3,4 asysty i 4,6 zbiórki. Trafia 43% trójek i 51% rzutów z gry. Jest bardzo ważnym ogniwem Bucks.

W kolejnym spotkaniu Milwaukee zagrają z Washington Wizards, a Rockets podejmować będą Cleveland Cavaliers.

Grzegorz Szybieniecki, @gszyb

Nike Kyrie 5 „Bred” –  w takich butach się teraz gra! >>
POLECANE