Gigantyczny problem Anwilu – Josip Sobin kontuzjowany!

Share on facebook
Share on twitter

Mistrzowie Polski bardzo osłabieni przed 1. rundą playoff – chorwacki środkowy naciągnął więzadło i, według informacji klubu z Włocławka, będzie musiał pauzować przez ok. 3 tygodnie.

Josip Sobin / fot. Basketball Champions League

PZBUK – DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >> 

– Badania przeprowadzone w Warszawie wykazały, że Josip Sobin doznał lekkiego naciągnięcia więzadła pobocznego, a to oznacza, że nasz środkowy musi odpocząć od koszykówki około trzech tygodni. Jego gra w meczach ćwierćfinałowych jest wykluczona. Dobra informacja jest jednak taka, że nie ma konieczności przeprowadzenia żadnej operacji i obędzie się bez interwencji chirurgicznej! Wszyscy trzymamy kciuki za powrót Josipa na parkiet jeszcze w tym sezonie! – podał Anwil na Twitterze w sobotę wieczorem, po wyjazdowym meczu ze Startem Lublin, w trakcie którego Chorwat doznał urazu.

Oznacza to, że Josip Sobin, pierwszy środkowy zespołu z Włocławka, nie zagra w meczu ostatniej kolejki ze Stalą, jak również – najprawdopodobniej – w całej serii ćwierćfinałowej z zespołem z Ostrowa.

Sobin to zdecydowanie najważniejszy podkoszowy zawodnik Anwilu, przede wszystkim filar defensywy tego zespołu. Zestaw wysokich graczy we Włocławku bez niego to: dwaj weterani Szymon Szewczyk i Michał Ignerski oraz Aleksander Czyż, który wciąż wraca do formy po kontuzji i jest mocno niepewny w grze.

W obecnym sezonie Josip Sobin notuje średnio 9.3 punktu oraz 5.3 zbiórki, trafia 58.4 % rzutów z gry. Rywalizacja ze Stalą w ćwierćfinale, bez niego w składzie, będzie dla Anwili, radykalnie trudniejsza.

RW

PZBUK – DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >> 
POLECANE

Zespół z Gdyni, licząc PLK i EuroCup, przegrał 5 meczów z rzędu, a w ostatnich 4 nie zdobył nawet 70 punktów. Brak drugiego rozgrywającego mocno się teraz odbija na zmęczeniu i grze pozostałych zawodników, jednak – naszym zdaniem – decyzja o zatrudnieniu Armaniego Moore’a ma sens.

tagi