Ginobili żegnany z honorami – najlepszy rezerwowy w historii!

Share on facebook
Share on twitter

Ostatniej nocy San Antonio Spurs w pięknym stylu uhonorowali Manu Ginobiliego wciągając jego koszulkę pod kopułę hali AT&T Center. Argentyńczyk to być może najlepszych rezerwowy w historii ligi.

Manu Ginobili / fot. wikimedia commons

DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >>

Manu Ginobili trafił do NBA z Europy, konkretnie z włoskiego Kindera Bolonia, na tamte czasy wielkiej firmy na Starym Kontynencie. Spurs wybrali go z 57. numerem draftu 1999 i, jak się później okazało, trafili na prawdziwe złoto.

Sukcesy:
– 4x mistrzostwo NBA – 2003, 2005, 2007, 2014
– 2x mecz gwiazd
– najlepszy rezerwowy – 2008
– mistrz Euroligi i Włoch
– MVP ligi włoskiej
– złoto na IO w 2004 i MVP turnieju
– wicemistrz świata – 2002

W nocy z czwartku na piątek kibice w San Antonio po raz kolejny mogli zobaczyć wielką trójkę – Tony Parker, Tim Duncan i Manu Ginobili obok siebie, tym razem już nie w sportowych dresach. Manu był najcichszym z tego tercetu, ale jego wkład w kolejne sukcesy Spurs był równie duży. Mówił o tym sam Gregg Popovich – Bez Manu, nie byłoby żadnych mistrzostw.

Ginobili spędził na parkietach NBA 16 sezonów. Jego średnie z kariery to 13,3 punktu, 2,2 zbiórki, 2,5 asysty i 37% za 3. Zapamiętany zostanie jako być może najlepszy rezerwowy w historii ligi, a na pewno jedna z największych gwiazd, która odnalazła się w grze z ławki.

GS

DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >>
POLECANE