Glenn Cosey – genialny występ w finale

Amerykański rozgrywający Polskiego Cukru dokonywał cudów w ataku – zdobył 36 punktów, trafił 6 trójek.

Glenn Cosey / fot. plk.pl

Doskonałe buty Nike Zoom KD 10 Black/White – już dostępne! >>

Polski Cukier zdobył Puchar Polski wysiłkiem całej siódemki zawodników na boisku, ale najlepszym graczem meczu ze Stelmetem był właśnie 26-letni Glenn Cosey. Teraz już chyba nikt nie tęskni za Obie Trotterem.

Amerykanin w meczu trafił 11/19 rzutów z gry, w tym 6/10 z dystansu. Nie pomylił się przy ani jednym z 8 rzutów wolnych, także w ostatniej minucie meczu. 36 puntów to jego najlepszy wynik w sezonie. Trafiał nawet takie niesamowite rzuty, jak ten za 3 punkty z faulem Kelatiego:

Paul George przez dwa mecze w Salt Lake City musiał wysłuchiwać jak kibice Jazz krzyczą, że jest przereklamowany. W sobotę odpowiedział więc im na boisku, prowadząc Clippers do pewnego zwycięstwa 132:106 w meczu numer trzy półfinałów Zachodu. Drużyna z LA przegrywa już tylko 1:2.
13 / 06 / 2021 10:12

Rudy Gobert pokazał, dlaczego jest najlepszym obrońcą ligi, a Donovan Mitchell znów wypadł doskonale i Utah Jazz wygrali 117:111 z Los Angeles Clippers w drugim meczu półfinałów konferencji zachodniej. Dzięki temu do Miasta Aniołów pojadą z kompletem zwycięstw.
11 / 06 / 2021 9:51
Unicaja Malaga pokonała w wyjazdowym spotkaniu wyżej notowany TD Systems Baskonia 79:70 i przedłużyła swoje szanse na awans do fazy play off. Dobry mecz zagrał Adam Waczyński, który w ciągu 19 minut zdobył 10 punktów i zanotował 4 zbiórki.