Glenn Robinson wygrał konkurs… skoków przez przeszkody

Share on facebook
Share on twitter

Faworyzowany Aaron Gordon nie wykorzystał okazji. Pod nieobecność dwukrotnego mistrza wsadów, Zacha LaVine’a, wakujący tytuł wywalczył Glenn Robinson III. A konkurs okazał się rozczarowaniem.

W takich butach skaczą gwiazdy NBA >>

Przed głównym konkursem sobotniej części Weekendu Gwiazd większość obserwatorów, mając w pamięci jego ubiegłoroczny pojedynek z LeVinem, jako murowanego faworyta do wygrania Slum Dunk Contest wskazywała zawodnika Orlando Magic. Ten jednak, choć oczywiście pomysłowości odmówić mu nie można, chyba lekko przekombinował.

Najpierw, przy akompaniamencie motywu muzycznego z „Gwiezdnych Wojen”, do wykonania wsadu z przełożeniem piłki pod nogą wykorzystał… drona. Nie, to nie pomyłka, idzie nowe – 18 lutego 2017 roku po raz pierwszy w historii konkursu wsadów piłkę w zastępstwie za któregoś z kolegów z zespołu narzuciła jednemu z uczestników maszyna.

W kolejnej próbie podobnych atrakcji już nie było. Gordon podszedł do niej bardziej ambitnie, próbując wykonać trudną akrobację polegającą na zapakowaniu piłki do kosza po obrocie o 360 stopni i jednoczesnym przełożeniu piłki pod obydwoma kolanami. Niestety nie wyszło i ostatecznie reprezentant Magic nie załapał się nawet do finału.

Wystąpili w nim wspomniany już Glenn Robinson III oraz Derrick Jones Jr – czarny koń z Phoenix Suns. O zwycięstwie tego pierwszego przesądziło nieudane pierwsze podejście Jonesa. Za drugie otrzymał wprawdzie maksymalne 50 punktów, ale nie wystarczyło to, aby zdeklasować rywala, który w ostatniej próbie dopełnił formalności, przeskakując nad Paulem Georgem, maskotką i cheerleaderką.

W ogóle znów dużo było skakania nad różnymi ludźmi i przedmiotami. DeAndre Jordan na przykład przeskoczył nad stołem DJ-skim. Robinson już przy pierwszym wsadzie przeleciał nad gościem, który wziął na barana drugiego. Był też skok nad czterema osobami ustawionymi w rzędzie oraz samym Georgem.

Generalnie, w porównaniu z zeszłorocznym konkursem ten w Nowym Orleanie mimo wszystko okazał się kolejnym rozczarowaniem. Zresztą oceńcie sami.

Tu pełny skrót zawodów, ze wszystkimi wykonanymi próbami:

https://www.youtube.com/watch?v=KgRd_DMJMWc

Tu krótsza wersja z samymi udanymi:

https://www.youtube.com/watch?v=BFNcES45gJw

A tu, dla wciąż odczuwających lekki niedosyt, konkurs z udziałem profesjonalnych dunkerów, który odbył się w piątek:

Mateusz Orlicki

POLECANE