Gliwice zdobywają Sopot – kompromitacja Trefla

Spora niespodzianka ze strony beniaminka z Gliwic. Mobilizacja, skuteczność i zespołowa gra dały GTK zasłużoną wygraną 86:74 z faworyzowanym Treflem w Sopocie.

GTK Gliwice ma już 3 wyjazdowe wygrane na koncie / fot. T. Fijałkowski, fiolek.art.pl

PLK, NBA – obstawiaj na UNIBET i wygrywaj kasę! >>

Trefl jest jest jedną z drużyn, które w tym sezonie miewają problemy z mobilizacją na mecze ze słabszymi rywalami. Ale oddajmy honor GTK – gliwiczanie zagrali najlepszy mecz w sezonie po obu stronach boiska. Grali znacznie mądrzej, wreszcie lepiej też bronili. I potrafili wytrzymać napór gospodarzy w ostatnich minutach.

Po wyrównanej pierwszej kwarcie, gdy Trefla w grze trzymał jeszcze Jermaine Love, nastąpił pogrom w drugiej. Goście wygrali ją aż 28:12 i zbudowali przewagę, której nie oddali już do końca spotkania. W połowie trzeciej części było już nawet 64:41 dla GTK i losy meczu były rozstrzygnięte.

Najskuteczniejszym graczem gości był Jonathan Williams, który zdobył 24 punkty, trafiając świetne 10-14 z gry, głównie po dynamicznych wejściach na kosz. Bardzo dobrze wypadł na rozegraniu Quinton Hooker (16 punktów, 9 asyst), a z ławki dobre wejścia zaliczał Łukasz Ratajczak. Przydały się też dwie celne trójki Roberta Skibniewskiego.

W Treflu nie zawiódł tylko Jakub Karolak (21 punktów, 6 zbiórek). Po jego trzech celnych trójkach z rzędu, oraz kontratakach kończonych wsadami Nikoli Markovicia Trefl zdołał w końcówce zbliżyć się na odległość 7 punktów, ale dogonić lepszego rywala już nie zdołał.

GTK Gliwice wygrało trzeci mecz w sezonie, ma w perspektywie zapas meczów na własnym parkiecie i może z nadzieją patrzeć na walkę o utrzymanie. Trefl kilka tygodni temu spoglądał w stronę czołówki, ale popadł w przeciętność.

Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Ważne zwycięstwo zaliczyli we wtorek zawodnicy GKS-u Tychy, którzy na własnym parkiecie wygrali 88:77 z drugą drużyną TBS Śląsk Wrocław. To już ósma wygrana z rzędu tyskiego zespołu, który z bilansem 11-1 jest liderem tabeli 1. ligi.
1 / 12 / 2021 13:09
Ostatnia kolejka Euroligi była jedenastą w trwającym sezonie – oznacza to, że za nami blisko jedna trzecia rundy zasadniczej, można więc powoli pokusić się o pierwsze typowania. Na wyraźnych liderów wyrastają Real Madryt i FC Barcelona, ale za ich plecami tworzy się mała grupa pościgowa. Zawodzą jak na razie obrońcy tytułu – Anadolu Efes Stambuł oraz zawsze groźne i mierzące wysoko CSKA Moskwa.