Goods wygrał dogrywkę – Czarni żegnają Kinga

Paweł Kikowski zdobył 29 punktów i walczył do końca, ale to Anthony Goods został bohaterem spotkania w Słupsku. Energa Czarni pokonali Wilki 84:77 po dogrywce.

Anthony Goods i Chavaughn Lewis (fot. Energa Czarni Słupsk)

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

Swoje pierwsze punkty w meczu Anthony Goods zdobył 13 sekund przed końcem czwartej kwarty. Wcześniej tylko pudłował, grał słabo. Ale to on został bohaterem dogrywki, w której rzucił aż 10 „oczek”. Z drugiej strony – to także on nie trafił rzutu wolnego 6 sekund przed końcem czwartej kwarty, po czym Paweł Kikowski wejściem pod samą obręcz zdążył wyrównać na dogrywkę.

„Kiko” grał świetnie, rzucił aż 29 punktów. To głównie dzięki niemu King odrobił wysokie straty z pierwszej połowy (12:29) i do końca walczył o wygraną. Gorzej jednak wypadli rozgrywający, którzy niedawno błysnęli strzelecką formą – Russell Robinson rzucił co prawda 16 punktów, ale miał tylko 3/12 z gry. Robert Skibniewski trafił tylko 1 z 4 rzutów, miał też 4 straty.

Czarni długo nie potrafili uciec Kingowi, ale wygrali zasłużenie – prowadzili przez 44 minuty, mieli lepszą skuteczność rzutów, a także więcej graczy na solidnym poziomie (Marcus Ginyard, Chavaughn Lewis, Greg Surmacz, David Kravish). No i nie mieli takiej zapaści z dystansu jak goście – King trafił tylko 2 z 22 trójek, coś nieprawdopodobnego.

W dogrywce goście przez moment prowadzili punktem, ale wtedy Goods trafił za trzy i poprawił jeszcze skutecznym wejściem. A gdy King zbliżył się jeszcze na dwa punkty, Amerykanin znów wszedł pod kosz, a potem zaliczył asystę przy kluczowej trójce Surmacza.

Czarni nadal są w grze o play-off, choć w sobotę wygrywali także ich konkurenci – Dąbrowa, Turów i Trefl. Kingowi pozostało już tylko dograć ten rozczarowujący sezon do końca.

Pełne statystyki z meczu – TUTAJ>>

Goście z Radomia przetrzymali napór „Kociewskich Diabłów” w pierwszej połowie, a w końcówce wykazali się większym doświadczeniem. HydroTruck wygrał w Starogardzie Gdańskim 86:78 i umocnił niespodziewaną pozycję w pierwszej ósemce tabeli.
13 / 12 / 2019 22:04

Rekrody głupoty! Dion Waiters nie doczeka się chyba debiutu w tym sezonie. W czwartek Miami Heat zawiesili go już po raz trzeci w trwających rozgrywkach, tym razem za nieprzestrzeganie klubowych reguł i niesubordynację.
13 / 12 / 2019 17:11
Dwie drużyny NBA zaangażowały się w niezwykłe przedsięwzięcie – mecze koszykarzy z więźniami. Pierwsze spotkanie odbędzie się już w czwartek w Kalifornii, ale nazwy i lokalizacji zakładu karnego nie podaje się jeszcze do publicznej wiadomości.
13 / 12 / 2019 13:22
W najnowszym odcinku podcastu Kamila Chanasa gośćmi są młodzi zawodnicy Sląska Wrocław – Aleksander Dziewa i Jakub Musiał. Czym zaskoczyła ich ekstraklasa i jak widzą swoje koszykarskie kariery?

Charles Barkley oraz Shaquille O’Neal mogą działać jako trenerzy motywacyjni. Po ich słowach krytyki wobec Joela Embiida, Kameruńczyk zagrał jeden z najlepszych meczów w karierze, zdobywając 38 punktów, 13 zbiórek i 6 asyst na trudnym terenie w Bostonie. Sixers pokonali Celtics 115:109.
13 / 12 / 2019 9:44
Oglądając koszykówkę Golden State Warriors, momentami można odnieść wrażenie, że w klubie z San Francisco pod względem stylu gry niewiele się zmieniło. Wciąż pojawia się dużo ścięć, akcji po koszyczku czy po zasłonach – w każdej z tych kategorii Dubs znajdują się w top-5 – a drużyna, mimo nieporównywalnie gorszych wykonawców, nadal chce robić to samo.
12 / 12 / 2019 11:24
W Toronto był to wieczór pełen okrzyków „M-V-P” oraz uwielbienia dla Kawhiego Leonarda, któremu kibice Raptors zgotowali fantastyczne przyjęcie i podziękowali za zdobyte mistrzostwo. A on potem wygrał tam mecz ze swoimi LA Clippers.
12 / 12 / 2019 9:30
Koszykarskie derby Poznania – mecz 3. ligi koszykówki mężczyzn: KKS Wiara Lecha – AZS Politechnika Poznańska już w piątek, 20 grudnia (godz. 19.00), będzie okazają do przypomnienia czasów świetności basketu w Wielkopolsce, a szczególnie w słynnej hali Arena.
12 / 12 / 2019 18:02
Rasta Vechta, która nie dała szans Anwilowi w pierwszej rundzie, to na dziś główny rywal Anwilu do miejsca w pierwszej czwórce grupy Ligi Mistrzów. Włocławianie myśląc o awansie muszą zrobić wszystko by wygrać, a idealnym scenariuszem byłoby odrobienie 13-punktowej straty z pierwszego spotkania.