Górnik lepszy od Śląska – Niedźwiedzki lepszy od Dziewy

Share on facebook
Share on twitter

Po pełnym emocji spotkaniu derbowym Górnik Trans.eu Wałbrzych pokonał FutureNet Śląskiem Wrocław 75:72. Gwiazdą meczu był Piotr Niedźwiedzki, który zdobył 20 punktów i zebrał 14 piłek, tym razem wygrywając rywalizację z Aleksandrem Dziewą.

Piotr Niedźwiedzki / fot. Izabela Szypulska Fotografia

Jordan Why Not Zer0.2 – doskonałe buty do gry w basket! >>

Od pierwszej kwarty na prowadzeniu był Górnik. Pogoń Śląska w końcówce nie przyniosła skutku i ostatecznie to zespół z Wałbrzycha wygrał w derbach 75:72.

Ze świetnej strony pokazał się Piotr Niedźwiedzki. Lider Górnika pokazał klasę – zdobył 20 punktów i zebrał 14 piłek w 26 minut gry. Drugim najskuteczniejszym graczem był Bartłomiej Ratajczak, który skończył mecz z 15 oczkami na koncie.

Niedźwiedzki wygrał rywalizację z Aleksandrem Dziewą, który odpoczywał w tym meczu tylko przez 3 minuty. 12 punktów, 2/7 z gry i 5 zbiórek, to skromny dorobek, jak na gracza, który jest uznawany za poważnego kandydata do miana MVP 1. Ligi.

Najwięcej punktów dla Śląska zdobył Robert Skibniewski – 16. Doświadczony rozgrywający jednak nie zachwycił skutecznością, trafił słabe 5 rzutów na 14 oddanych, trochę za późno się obudził. – Nie mam pretensji o końcówkę, ale o to co działo się wcześniej. Podobało mi się jednak w jaki sposób odpowiedzieliśmy po bardzo słabym początku – mówił po meczu Radosław Hyży, trener gości.

Górnik aktualnie znajduje się na 8. miejscu, Śląsk pozostaje w ścisłej czołówce – ma tyle samo punktów co druga Astoria, jednak ma jeden mecz rozegrany mniej.

Zgodnie z długą tradycją pojedynków tych drużyn spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. W hali w Wałbrzychu było naprawdę sporo widzów (wyraźnie więcej, niż podawane w statystykach 1000 osób), a atmosfera była niezwykle gorąca.

RW

Jordan Why Not Zer0.2 – doskonałe buty do gry w basket! >>

Równo 1h do meczu! #DERBYzWKS

تم النشر بواسطة ‏‎Górnik Trans EU Wałbrzych‎‏ في الأربعاء، ١٣ فبراير ٢٠١٩
POLECANE

W Stargardzie szybko znaleziono zastępstwo dla Kamila Piechuckiego. Nowym trenerem PGE Spójni ma zostać Jacek Winnicki, który po 3. kolejce został zwolniony z BM Slam Stali Ostrów. To właśnie przeciwko swojemu byłem klubowi będzie debiutował.

tagi