Górnik lepszy w hicie 1. ligi – Sokół ciut spóźniony

Górnik lepszy w hicie 1. ligi – Sokół ciut spóźniony

Share on facebook
Share on twitter
Rewelacyjna czwarta kwarta nie wystarczyła gościom z Łańcuta, aby wyrwać zwycięstwo w Wałbrzychu. Górnik Trans.eu wygrał w niedzielę 82:76 z Rawlplug Sokołem i razem z STK Czarnymi Słupsk prowadzi w pierwszoligowej tabeli.
fot. Górnik Trans.eu Wałbrzych

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Historię tego meczu dobrze mogą opowiedzieć liczby punktów, które Sokół zdobywał w Wałbrzychu w poszczególnych kwartach. Było to kolejno: fatalne 7, 19, 14, i rewelacyjne 36. Zryw był naprawdę oszałamiający – od wyniku 12:35 udało się gościom wyciągnąć na 69:73 i 76:78 w ostatniej minucie. Do szczęścia jednak trochę zabrakło.

Słabący w końcówce Górnik uratował skórę dzięki odporności nerwowej na linii rzutów wolnych. Po 2 rzuty w ostatnich sekundach trafili Rafał Glapiński i Krzysztof Jakóbczyk, a Sokołowi wówczas zabrakło już czasu na odpowiedź.

Dla wyrównanego zespołu z Wałbrzycha najwięcej punktów (15) zdobył Glapiński. Powyżej 10 oczek mieli też na koncie Damian Pieloch, Damian Cechniak i Krzysztof Jakóbczyk. Najskuteczniejszym graczem Sokoła był Piotr Wieloch z 19 punktami. Pełne statystyki z meczu są TUTAJ >>

Po tym zwycięstwie Górnik ma bilans 8-2 i razem z STK Czarnymi (9-2) otwiera pierwszoligową tabelę. Sokół po świetnym początku sezonu, stracił w ostatnich tygodniach trochę impetu – z bilansem 6-5 jest na 4. pozycji.

RW

POLECANE

Patrick Beverley zaangażowaniem, umiejętnościami i charakterem zapracował na reputację jednego z czołowych specjalistów od defensywy w NBA. Gdyby jednak chcieć z Beva usnąć, jak z cebuli, wierzchnią warstwę – w tym przypadku generowanego wokół siebie szumu – jakim obrońcą byłby wtedy?

tagi

W ostatnich dwóch meczach trafił rewelacyjne 13 z 16 trójek, a ostatni mecz poniżej 15 punktów zaliczył 11 listopada. Raymond Cowels jest w świetnej formie, a jego PGE Spójnia zbliża się do miejsca w pierwszej ósemce.
22 / 01 / 2020 16:15

NBA

Wiemy już oficjalnie, że Dwight Howard (Los Angeles Lakers) oraz Derrick Jones Jr. (Miami Heat) przyjęli zaproszenie do tegorocznego konkursu wsadów podczas Meczu Gwiazd w Chicago. Howard planuje już nawet sobie występ, a do pomocy chciałby zwerbować… Kobiego Bryanta.
23 / 01 / 2020 15:02
Ciekawostki z Anwilu, dużo o nowym Stelmecie, trenerzy Tabak i Milicić, wspomnienie „TEGO” meczu playoff Anwil vs. Stelmet, tajemnica świetnej formy – Jarosław Zyskowski jr zdradza mnóstwo intrygujących faktów o swojej karierze i ostatnich sezonach w PLK.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Wiemy już oficjalnie, że Dwight Howard (Los Angeles Lakers) oraz Derrick Jones Jr. (Miami Heat) przyjęli zaproszenie do tegorocznego konkursu wsadów podczas Meczu Gwiazd w Chicago. Howard planuje już nawet sobie występ, a do pomocy chciałby zwerbować… Kobiego Bryanta.
23 / 01 / 2020 15:02
Dopiero co wrócił do gry Kristaps Porzingis, a w Dallas już mają kolejne zmartwienie. We wtorek Mavericks nie dali rady Los Angeles Clippers (było 107:110) i na domiar złego kontuzji doznał Dwight Powell, który najprawdopodobniej zerwał Achillesa.
22 / 01 / 2020 10:19
Do pierwszego spotkania eliminacyjnego z Izraelem został już niecały miesiąc, ale nie wszyscy kadrowicze z mundialu są w optymalnej formie. To idealna okazja do wprowadzenia do reprezentacji nowych graczy jak Jarosław Zyskowski czy Aleksander Dziewa, którzy w lidze spisują się świetnie.
22 / 01 / 2020 20:24
Doświadczony rzucający Stelmetu ma już zgodę klubu na wyjazd z reprezentacją Polski 3×3 na turnieje kwalifikacyjne przed Tokio 2020. – Występ na igrzyskach olimpijskich byłby zwieńczeniem mojej kariery – mówi Przemysław Zamojski.
21 / 01 / 2020 17:30