Górnik lepszy w hicie 1. ligi – Sokół ciut spóźniony

Rewelacyjna czwarta kwarta nie wystarczyła gościom z Łańcuta, aby wyrwać zwycięstwo w Wałbrzychu. Górnik Trans.eu wygrał w niedzielę 82:76 z Rawlplug Sokołem i razem z STK Czarnymi Słupsk prowadzi w pierwszoligowej tabeli.

Historię tego meczu dobrze mogą opowiedzieć liczby punktów, które Sokół zdobywał w Wałbrzychu w poszczególnych kwartach. Było to kolejno: fatalne 7, 19, 14, i rewelacyjne 36. Zryw był naprawdę oszałamiający – od wyniku 12:35 udało się gościom wyciągnąć na 69:73 i 76:78 w ostatniej minucie. Do szczęścia jednak trochę zabrakło.

Słabący w końcówce Górnik uratował skórę dzięki odporności nerwowej na linii rzutów wolnych. Po 2 rzuty w ostatnich sekundach trafili Rafał Glapiński i Krzysztof Jakóbczyk, a Sokołowi wówczas zabrakło już czasu na odpowiedź.

Dla wyrównanego zespołu z Wałbrzycha najwięcej punktów (15) zdobył Glapiński. Powyżej 10 oczek mieli też na koncie Damian Pieloch, Damian Cechniak i Krzysztof Jakóbczyk. Najskuteczniejszym graczem Sokoła był Piotr Wieloch z 19 punktami. Pełne statystyki z meczu są TUTAJ >>

Po tym zwycięstwie Górnik ma bilans 8-2 i razem z STK Czarnymi (9-2) otwiera pierwszoligową tabelę. Sokół po świetnym początku sezonu, stracił w ostatnich tygodniach trochę impetu – z bilansem 6-5 jest na 4. pozycji.

Do gry powrócił już Jakub Schenk, a w środę po kontuzji po raz pierwszy na parkiet wybiegnie Damian Kulig. Polski Cukier już ze znacznie powiększoną rotacją powalczy w Toruniu o drugie zwycięstwo w Lidze Mistrzów – z hiszpańska Manresą.
10 / 12 / 2019 11:54
Jest najlepszym strzelcem Enei Astorii, tylko raz zdobył mniej niż 12 punktów, a przecież dopiero ma 23 lata i jest to jego pierwszy sezon w profesjonalnej koszykówce. Kris Clyburn wyrasta na jedno z największych transferowych odkryć tego sezonu.
9 / 12 / 2019 18:41

W najnowszym odcinku podcastu Kamila Chanasa gośćmi są młodzi zawodnicy Sląska Wrocław – Aleksander Dziewa i Jakub Musiał. Czym zaskoczyła ich ekstraklasa i jak widzą swoje koszykarskie kariery?

2 / 12 / 2019 10:08