Górnik lepszy w hicie 1. ligi – Sokół ciut spóźniony

Share on facebook
Share on twitter
Rewelacyjna czwarta kwarta nie wystarczyła gościom z Łańcuta, aby wyrwać zwycięstwo w Wałbrzychu. Górnik Trans.eu wygrał w niedzielę 82:76 z Rawlplug Sokołem i razem z STK Czarnymi Słupsk prowadzi w pierwszoligowej tabeli.
fot. Górnik Trans.eu Wałbrzych

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Historię tego meczu dobrze mogą opowiedzieć liczby punktów, które Sokół zdobywał w Wałbrzychu w poszczególnych kwartach. Było to kolejno: fatalne 7, 19, 14, i rewelacyjne 36. Zryw był naprawdę oszałamiający – od wyniku 12:35 udało się gościom wyciągnąć na 69:73 i 76:78 w ostatniej minucie. Do szczęścia jednak trochę zabrakło.

Słabący w końcówce Górnik uratował skórę dzięki odporności nerwowej na linii rzutów wolnych. Po 2 rzuty w ostatnich sekundach trafili Rafał Glapiński i Krzysztof Jakóbczyk, a Sokołowi wówczas zabrakło już czasu na odpowiedź.

Dla wyrównanego zespołu z Wałbrzycha najwięcej punktów (15) zdobył Glapiński. Powyżej 10 oczek mieli też na koncie Damian Pieloch, Damian Cechniak i Krzysztof Jakóbczyk. Najskuteczniejszym graczem Sokoła był Piotr Wieloch z 19 punktami. Pełne statystyki z meczu są TUTAJ >>

Po tym zwycięstwie Górnik ma bilans 8-2 i razem z STK Czarnymi (9-2) otwiera pierwszoligową tabelę. Sokół po świetnym początku sezonu, stracił w ostatnich tygodniach trochę impetu – z bilansem 6-5 jest na 4. pozycji.

RW

Drugie z rzędu ligowe zwycięstwo Twardych Pierników. Tym razem ekipa z Torunia wygrała 82:80 w Stargardzie z PGE Spójnią, choć w samej końcówce było jeszcze sporo emocji. To bardzo ważny krok zespołu trenera Skelina, który po chwilowej zadyszce znów wygrywa.
21 / 01 / 2022 20:03

NBA

Głośno zrobiło się wokół Jonah Mathewsa, którym zainteresowało się wielkie Fenerbahce z Euroligi. Prezes Anwilu Włocławek potwierdził, że oferta wykupu kontraktu rzeczywiście wpłynęła, lecz klub ją oficjalnie odrzucił i z zawodnikiem rozstać się nie chce.
21 / 01 / 2022 14:51
Luka kontra CP3, czyli pojedynek między Dallas Mavericks a Phoenix Suns to zdecydowanie najciekawsze starcie czwartkowej nocy w NBA. Zmierzą się bowiem dwa najgorętsze w tej chwili zespoły Zachodu – Mavs i Suns przystąpią do tego pojedynku z serią czterech kolejnych zwycięstw na koncie.
20 / 01 / 2022 20:37
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Jeszcze jedno dobrze znane polskim kibicom nazwisko wraca na parkiety PLK. Tym razem chodzi o Roberta Johnsona (26 lat, 193 cm), który z powodzeniem grał już w Dąbrowie Górniczej, a teraz wzmocni na obwodzie Legię Warszawa, choć był już jedną nogą w greckim Iraklisie.
19 / 01 / 2022 11:24
Bardzo doświadczony w PLK zawodnik od dłuższego czasu mocno pożądany przez kluby pierwszej ligi. Teraz okazuje się, że skrzydłowy rzeczywiście znalazł sobie nową drużynę – to WKK Wrocław. Tam właśnie Artur Mielczarek ma zamiar dokończyć trwające rozgrywki.
14 / 01 / 2022 18:51