PRAISE THE WEAR

Gracz Sokoła wypada z gry do końca sezonu

Gracz Sokoła wypada z gry do końca sezonu

Łańcucianie tracą kolejnego zawodnika. Kilka dni temu rozstano się z Lee Moorem, teraz z kolei podziękowano za współpracę Julianowi Jasińskiemu. 26-latek za sprawą kontuzji w tym sezonie już nie zagra.
Radosław Soja fot. Dorota Murska, Rawlplug Sokół Łańcut

Załóż konto w Superbet i odbierz 1554 zł na start!

W ostatnich dniach w Łańcucie doszło do wielu zmian. Z klubem rozstał się dotychczasowy prezes, ale i dwóch zawodników. Kilka dni temu pożegnano lidera zespołu – Lee Moore’a. Zainteresowanie strzelcem wyraził Anwil Włocławek, a strony szybko doszły do porozumienia. W Łańcucie za Moorem nie tęsknią. Jego kontrakt był na tyle wysoki, że w jego miejsce ma pojawić się dwóch, a może nawet trzech nowych graczy.

I choć Moore znów wykręcał naprawdę efektowne statystyki, to nie przekładało się to na dobre wyniki zespołu. Klub spodziewał się “weryfikacji”, ale chyba nie aż takiej. Początek sezonu to dla Sokoła sześć kolejnych porażek, a przy tym ostatnie miejsce w tabeli. By się utrzymać, trzeba zacząć działać. Najlepiej szybko.

Minęło kilka dni, a w mediach społecznościowych klubu pojawiła się informacja o kolejnym rozstaniu. Jak się okazało, Julian Jasiński w barwach Sokoła w tym sezonie już nie zagra. Co więcej, nie zagra także dla innego zespołu, bo kontuzja kolana jest na tyle poważna, że przekreśla jego starty w bieżącym sezonie. Zdążył rozegrać trzy spotkania, w trakcie których zanotował łącznie 15 punktów, 8 zbiórek i 1 asystę.

Zwalniają? Znaczy będą przyjmować. Klub dokonuje roszad i pragnie utrzymać się na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Sokół rozpoczął sezon od bilansu 0-6, ale na pewno nie można go jeszcze wysyłać z powrotem do Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. Łańcucianie myślami są już przy następnym meczu – ten zagrają już w najbliższy piątek w Lublinie.

Piotr Janczarczyk

POLECANE

tagi

Jeremy Sochan nie przestaje zadziwiać. Polak rzucił 29 punktów w wygranej 132:114 przeciwko Orlando Magic. Przyćmił swoiim występem Paolo Banchero, numer jeden draftu.
15 / 03 / 2023 7:27
Czas na drugą część raportu z Mistrzostw Polski U-19 2023, tym razem obejmującą zawodników z zespołów, które zajęły miejsca 1-4.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Niecały rok temu był kapitanem mistrzów Polski, teraz grę w pierwszej lidze łączy z marketingiem sportowym i pisaniem artykułów. Michała Gabińskiego zapytaliśmy o wiele kwestii – m.in. ubiegły sezon, nowe przepisy, ale i ewentualne zakończenie kariery.
21 / 03 / 2023 19:16