Gracze NBA mniej imprezują i ograniczyli alkohol?

Gracze NBA mniej imprezują i ograniczyli alkohol?

Share on facebook
Share on twitter

Aplikacje internetowe i większa dyscyplina graczy spowodowały, że zawodnicy NBA imprezują mniej niż kiedyś. Efekt? Częściej wygrywają na wyjazdach.

Timofiej Mozgow i artystki

Kolekcja zegarków NBA – Tissot w szczytowej formie! >>

Trwający sezon to najmniejsze w historii NBA znaczenie przewagi własnego parkietu. Gospodarze wygrywają już tylko 57.4 procent meczów. Przez poprzednią dekadę wskaźnik ten wynosił w okolicach 60 procent, a jeszcze w sezonie 1987/88 nawet 67.9 procent.

W głośnym w ostatnich dniach artykule ESPN, Tom Habersroh przedstawił ciekawą koncepcję na ten temat. Jego zdaniem, obecni gracze piją mniej alkoholu niż ich poprzednicy oraz sypiają dłużej i częściej. Jeden z ligowych GM-ów użył na tę sytuację określenie „tinderyzacja NBA”.

Zjawisko polega na tym, że korzystają z aplikacji internetowych, aby zawierać nowe znajomości. Nie włóczą się już tak często po klubach i nocnych lokalach. W efekcie w noc przed meczem wcześniej wracają do hotelu lub wcale z niego nie wychodzą.

 Spożycie alkoholu w lidze ostatnio znacznie zmalało. Zawodnicy dużo poważniej podchodzą do zawodu. W grę wchodzą coraz większe pieniądze, więc coraz częściej trzymają się planów rozwoju i dbają o wizerunek – mówi George Karl, a przecież on zna NBA jak mało kto.

Zdaniem innego z trenerów NBA, na większy profesjonalizm zawodników wpłynęła tez rewolucja social media . – Poza zupełnymi idiotami, nikt nie chce w środku nocy znaleźć się natychmiast na Instagramie czy Twitterze, gdy baluje w jakiejś dyskotece.

Może niechcący, może mimochodem, ale współczesne media naprawdę się do czegoś przydały.

RW

Kolekcja zegarków NBA – Tissot w szczytowej formie! >>

POLECANE

tagi

„Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa. Pieśni o Małym Rycerzu”. Pieśń znana z hal siatkarskich już niedługo może zagościć na meczach Śląska Wrocław. I to nie w chwilach słabości, ale w uznaniu dla pracy trenera Olivera Vidina. Pod jego wodzą drużyna 17-krotnego mistrza Polski wygrała 6 z 9 spotkań i jest na dobrej drodze, aby awansować do fazy play-off.
27 / 01 / 2020 18:33

NBA

Właściwy ruch, oznaka szacunku i szansa, aby należycie przygotować pożegnanie. NBA oficjalnie przełożyła wtorkowe starcie między Los Angeles Lakers a Los Angeles Clippers z powodu tragicznej śmierci Kobe Bryanta, który zginął w katastrofie helikoptera w niedzielę.
28 / 01 / 2020 0:22
Niezwykły filmik zapada w pamięć równie mocno, jak i urywki z grą Kobego w NBA. Za kilkuminutowe arcydzieło “Dear Basketball” koszykarz został w 2018 roku uhonorowany Oscarem. Warto zobaczyć to wideo w całości!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Do pierwszego spotkania eliminacyjnego z Izraelem został już niecały miesiąc, ale nie wszyscy kadrowicze z mundialu są w optymalnej formie. To idealna okazja do wprowadzenia do reprezentacji nowych graczy jak Jarosław Zyskowski czy Aleksander Dziewa, którzy w lidze spisują się świetnie.
22 / 01 / 2020 20:24