• Home
  • POLSKA
  • Greg Surmacz w Koszalinie – doświadczenie i trójki ze skrzydła

Greg Surmacz w Koszalinie – doświadczenie i trójki ze skrzydła

Share on facebook
Share on twitter

Skrzydłowy z polskim paszportem, który ostatni sezon spędził w Stali Ostrów Wlkp., został nowym zawodnikiem AZS Koszalin. „Akademicy” zatrudnili też kolejnego gracza z Bałkanów.

W takich butach finały NBA wygrywał Kevin Durant! >>

Grający na pozycji silnego skrzydłowego, Greg Surmacz (33 lata, 203 cm) w ubiegłym sezonie zdobył wicemistrzostwo Polski z BM Slam Stalą, zwykle był zmiennikiem. Spędzał na parkiecie po ok. 15 minut, notował 4.5 punktu i 3.4 zbiórki, trafiał 35.9% rzutów z dystansu.  W Koszalinie grał już w sezonie 2011/12, a najlepszą formę w karierze prezentował grając w Czarnych Słupsk – 2 lata temu zdobywał 9.8 punktu na mecz, był podstawowym graczem zespołu.

*

Marko Tejić (23 lata, 209 cm) w przyszłym sezonie PLK także zagra pod koszami w AZS Koszalin. Serb w minionym sezonie występował w Grecji – w ekipie Aries Trikala. Tam w 20 spotkaniach zdobywał średnio 9,3 punktu i 4,6 zbiórki. W przeszłości grał m.in. w Crvenej Zvezdzie Belgrad. Reprezentował swój kraj w kategoriach U16 i U20.

– Tejić to zawodnik, który może z powodzeniem występować na dwóch pozycjach podkoszowych. To leworęczny koszykarz, z dobrym rzutem z obwodu. Jest bardzo dobrze przygotowany fizycznie do gry na najwyższym poziomie. Jestem pewny, że pomoże nam po obu stronach parkietu – powiedział na oficjalnej stronie drużyny trener AZS Dragan Nikolić.

W takich butach finały NBA wygrywał Kevin Durant! >>