GTK Gliwice będą mocarzem I ligi?

Share on facebook
Share on twitter

Formalnie w I lidze jeszcze ich nie ma. Ale być mają i już przyszykowali silny skład.

Paweł Zmarlak (Fot. Andrzej Romański/Plk.pl)
Paweł Zmarlak (Fot. Andrzej Romański/Plk.pl)

W piątek, 15 lipca, mija termin składania licencji do PLK i PZKosz, także dla klubów zainteresowanych wykupieniem 16. miejsca w I lidze. Są dwie stawki – preferencyjna, 40 tysięcy złotych dla spadkowiczów (Śląsk II Wrocław, AZS AWF Katowice, GTK Gliwice) oraz dla półfinalisty playoff II ligi (Asseco Gdynia) oraz 60 tysięcy dla pozostałych chętnych.

Już miesiąc temu pisaliśmy, że w gronie zainteresowanych jest klub z Gliwic i to właśnie on ma największe szanse na grę w I lidze. GTK już się na tę okoliczność nieźle uzbroiło. Dogadani odnośnie gry w zespole są Paweł Zmarlak, Marcin Salamonik, Łukasz Ratajczak, Marceli Dziemba, Damian Pieloch, Aleksander Filipiak, a także 18-letni Dominik Rutkowski i Michał Jędrzejewski z WKK Wrocław.

Pierwsza trójka ma za sobą grę w PLK, trzej kolejni to solidni pierwszoligowcy, Jędrzejewski to MVP mistrzostw Polski juniorów do lat 18, a Rutkowski był w pierwszej piątce turnieju. Wiadomo, że z tych nazwisk trzeba zbudować jeszcze zespół, ale widać też, że trener Paweł Turkiewicz miałby z kogo niezłą drużynę zbudować.

W tej chwili wiadomo, że niekwestionowanym faworytem do awansu do PLK będzie w przyszłym sezonie Legia Warszawa, a silne, jak na I ligę zespoły, będą miały także GKS Tychy, Sokół Łańcut i Pogoń Prudnik. Jeśli jednak GTK Gliwice zrealizuje swoje wszystkie plany, może się okazać, że drużyna Turkiewicza też włączy się do walki o półfinał playoff.

POLECANE