GTK Gliwice grasuje na Pomorzu – znów zwycięstwo

W poprzedniej kolejce gliwiczanie sensacyjnie pokonali Arkę Gdynia, a teraz znów wywożą punkty z tego regionu. Zespół prowadzony przez Pawła Turkiewicza pokonał słabiutką Polpharmę Starogard Gdański 89:70.
Paweł Turkiewicz (fot. GTK Gliwice)

Już na samym początku goście z Gliwic zarysowali swoją przewagę. W ataku dobrze chodziła piłka, co jakiś czas udało się koszykarzom GTK ścinać za plecy rywali i zdobywać dzięki temu łatwe punkty. Po stronie Polpharmy wyraźnie brakowało zawodnika, który mógłby pociągnąć zespół w ataku.

Starogardzianom brakowało także po prostu zawodników. Rotacja obwodowa po rozwiązaniu kontraktu z Darnellem Edgem ograniczona została do 4 zawodników + kilka minut Aleksandra Załuckiego (kontuzjowany jest Bartosz Jankowski). Sytuacja zmieni się dopiero w przyszłym tygodniu, kiedy do zespołu dołączy Jonathan Williams.

GTK mimo że grało falami, to z każdą minutą powiększało przewagę nad zespołem gospodarzy. Bardzo skuteczny był Brandon Tabb, który trafiał z dystansu, a także wiele dobrego do gry GTK wniósł Mateusz Szlachetka, dla którego w tym meczu znalazło się aż 18 minut (9 punktów w meczu). Do przerwy goście prowadzili 50:33.

Po przerwie obraz gry zbyt bardzo się nie zmienił. Zawodnicy Polpharmy wyglądali na zrezygnowanych, sfrustrowanych i do tego zmęczonych. Mimo to stać było ich na mały zryw pod koniec trzeciej kwarty, dzięki któremu zniwelowali straty do 15 punktów.

Czwarta kwarta już wpływu na wynik nie miała. Polpharma wykorzystała delikatne rozkojarzenie GTK i zniwelowali straty do 12 punktów, jednak tylko na tyle było stać gospodarzy. Po stronie gliwiczan zaraz potem uruchomił się Joe Furstinger. Środkowy GTK zdobył w tym meczu 17 punktów. Ostatecznie goście wygrali 89:70 i tym samym mają obecnie bilans 2-2. Polpharma pozostaje bez zwycięstwa – bilans 0-4.

Statystyki z meczu znajdziesz TUTAJ >>

Według najnowszych propozycji kolejny sezon NBA ma wystartować 22 grudnia i składać się będzie z 72 spotkań w fazie zasadniczej. Adrian Wojnarowski z ESPN poinformował również, że prawdopodobna jest rezygnacja z corocznego Weekendu Gwiazd, a zamiast tego w kalendarzu pojawi się dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach.
27 / 10 / 2020 0:30
12 lat po wyroku skazującym go na 15 miesięcy więzienia za udział w skandalu związanym z obstawianiem meczów, były arbiter NBA Tim Donaghy powróci do sędziowania. Jak to miało miejsce wiele razy w przeszłości, pomocną w dłoń w takiej sytuacji wyciągnął świat profesjonalnego wrestlingu.
23 / 10 / 2020 0:43
Kibice Toronto Raptors niedawno musieli pogodzić się z utratą tytułu mistrzów NBA, a tymczasem ich drużynie grozi kolejny cios. Zdaniem portalu „Yahoo Sports” istnieje bowiem możliwość, że w sezonie 2020/2021 nowym domem kanadyjskiego zespołu będzie amerykańskie Louisville.
22 / 10 / 2020 17:25

To był pokaz siły Los Angeles Lakers. Prowadzeni przez LeBrona Jamesa (28 punktów, 14 zbiórek, 10 asyst) zdominowali mecz numer 6 finałów i ograli Miami Heat 106:93. Wygrali finały 4:2 i zdobyli tym samym 17 tytuł w historii klubu.
12 / 10 / 2020 8:53
1 / 05 / 2020 11:53