GTK Gliwice wygrywają w Stargardzie

Zespół Marosa Kovacika można scharakteryzować jako mało efektowny, ale skuteczny. Gliwiczanie zaliczyli w piątek drugie zwycięstwo z rzędu.
Mateusz Szlachetka i jego GTK Gliwice mają już dwa zwycięstwa w sezonie fot. PLK.pl

Nie było to widowisko przyjemne dla oka. W jedynym piątkowym meczu GTK Gliwice pokonało na wyjeździe PGE Spójnię Stargard 64:59. Gospodarze po pierwszych 20 minutach prowadzili siedmioma oczkami, lecz całą przewagę roztrwonili w kwarcie numer trzy.

Wówczas zobaczyliśmy indywidualne popisy Troy’a Franklina i Terrance’a Fergusona, ale także kilka trafień w wykonaniu Filipa Puta. Ostatnia kwarta to już próba gonienia wyniku przez PGE Spójnię. W samej końcówce była okazja, by znacząco zbliżyć się do rywali, jednak znów pojawiał się ten sam problem – niewielka skuteczność.

– Ja nie potrzebuję statystyk, żeby wiedzieć, że to był prawdopodobnie najgorszy mecz dla mnie jako trenera. Ja wiem, że jestem odpowiedzialny za zespół, ale nie potrafię wytłumaczyć, co się stało – mówił podczas konferencji prasowej trener PGE Spójni, Sebastian Machowski.

Zresztą, wyżej wspomniane statystyki dobitnie potwierdzają to, co wydarzyło się w piątkowy wieczór. Skuteczność gospodarzy z dystansu wynosiła niecałe 7 procent, pod względem rzutów z gry było to trochę ponad 37 procent.

Nieco lepiej w ataku zaprezentowało się GTK, jednak 64 zdobyte punkty to wciąż niewielki rezultat. Mimo tego gliwiczanie mają powody do radości. Choć sami zakończyli mecz w granicach sześćdziesięciu oczek, to znów dobrze zaprezentowali się w defensywie, dzięki czemu na swoim koncie mają już dwie wygrane.

Wśród zawodników ze Stargardu warto wyróżnić Shawna Jonesa (14 pkt, 11 zb.), który był w piątek chyba najjaśniejszą postacią PGE Spójni. Z kolei GTK pociągnęli do zwycięstwa dwaj gracze – Troy Franklin (17 pkt, 5 zb.) oraz Filip Put (14 pkt, 6 zb.).

Na pochwałę zasługuje także osoba odpowiedzialna za social media w GTK Gliwice. Dostaliśmy subtelny trolling po nietrafionym rzucie Karola Gruszeckiego.

PGE Spójnia Stargard 59:64 GTK Gliwice (15:12, 16:12, 8:22, 20:18)

Superbet – najlepsze kursy na koszykówkę. Cashback 1300 i do 200 zł na start. Sprawdź! >>

Piotr Janczarczyk

Po tygodniu przerwy powróciła najlepsza liga świata, fundując nam dwanaście spotkań już pierwszej nocy po przerwie na Weekend Gwiazd. W hitowym starciu na zachodzie Oklahoma City Thunder rozbiła Los Angeles Clippers 127:105 i umocniła się na drugiej pozycji w konferencji. Historycznych rzeczy dokonał natomiast Nikola Jokic, zapisując 21pkt/19zb/15as na 100% skuteczności z gry, a jego Denver Nuggets pokonali Washington Wizards 130:110.
23 / 02 / 2024 9:55