GTK ogrywa Legię – świetny Kacper Radwański

Przełamanie w Gliwicach – GTK wygrało rywalizację pod koszem i pewnie pokonało Legię Warszawa 86:71. Kacper Radwański zdobył 18 punktów i trafił 3/4 z dystansu.

Damonte Dodd / fot. GTK Gliwice

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >>

Od kilku tygodni obie drużyny prezentowały słabszą formę, nawet jeśli Legia wygrywała mecze z niżej notowanymi rywalami. Zespół z Warszawy potwierdził w Gliwicach, że ma problem z grą w ataku. W trzeciej kwarcie stracił też, na skutek urazu, Rusłana Patiejewa, jedynego groźnego podkoszowego.

W niedzielę mógł zatem dominować Damonte Dodd, który trafił 8/9 z gry i pokazał kilka potężnych wsadów (wideo poniżej). Bardzo dobry mecz zagrał Kacper Radwański, miał 18 punktów i 4 asysty, trafił 3 z 4 trójek. O krok od statystycznego wyczynu był Myles Mack (11/9/10), któremu do triple double zabrakło zaledwie 1 zbiórki. Wypada jednak zauważyć, że nie grzeszył skutecznością, miał też aż 7 strat.

Legia do przerwy grała wyrównany mecz, wynik (44:44) był zresztą remisowy. W drugiej połowie goście ze stolicy zdobyli jednak tylko 27 punktów. Poza Omarem Prewittem i Michałem Kołodziejem, wszystkim kluczowym graczom brakowało skuteczności. Sebastian Kowalczyk miał dwa razy więcej strat niż asyst, a obrona zespołu z Warszawy była dużo słabsza niż ta, którą zwykle oglądaliśmy na początku sezonu.

Legia, mimo tej porażki, jest wyżej w tabeli z bilansem 7-7. GTK Gliwice przełamał serię 4 porażek i obecnie ma wynik 5-9.