Gwiazda PLK w Czechach – Ivan Almeida w Nymburku

Share on facebook
Share on twitter
Nie dogadał się z Anwilem, nie udało się go przekonać także Stali. Dwukrotny mistrz Polski Ivan Almeida przenosi się do ligi czeskiej i zagra w Nymburku.
Ivan Almeida / fot. A. Romański, plk.pl

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

MVP sezonu 2017/18, MVP finałów 2019, dwa złote medale, Superpuchar 2017 – Ivan Almeida indywidualnie i zespołowo w Polsce wygrał praktycznie wszystko. Był zdecydowanie największą gwiazdą ostatnich dwóch lat w Polsce i jednym z najefektowniej grających zawodników, jacy kiedykolwiek grali w PLK, jednak na kolejny sezon, pomimo starań klubu z Włocławka, nie zdecydował się zostać.

Wydawało się więc, że Almeida mierzy w tak zwany kontrakt życia i poszuka dla siebie miejsca w uznanych europejskich markach, albo o wiele bogatszych ligach niż PLK. Długo jednak pozostawał bez pracy, a miejsc, w których mógłby złapać się do składu było coraz mniej.

Ostatecznie, chyba dość zaskakująco, wybrał grę w lidze czeskiej. Almeida podpisał właśnie kontrakt z ERA Basketball Nymburk, czyli hegemonem ligi czeskiej, który chociażby w poprzednim sezonie nie przegrał na swoim podwórku ani jednego meczu i od lat nieprzerwanie zdobywa mistrzostwo Czech. Nymburk, podobnie jak w poprzednim sezonie (bilans 4-10), zagra w Lidze Mistrzów, ale nie zmierzy się w grupie z polskimi zespołami.

Kabowerdeńczyk w poprzednim sezonie notował w barwach Anwil średnio 15,3 punktu, 4,9 zbiórki i 4,6 asysty. W serii finałowej zdobywał średnio 17,6 punktu, a w meczu numer 4 uzbierał aż 34 oczka.

RW

POLECANE