Gwiazdy już wracają – Steph Curry chce grać w kadrze USA

Share on facebook
Share on twitter
Fatalny wynik Amerykanów na mistrzostwach świata już ma swoje następstwa. Stephen Curry i Draymond Green zapowiedzieli już udział w kolejnej wielkiej imprezie – Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.
Stephen Curry / fot. wikimedia commons

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Dopiero co zakończone mistrzostwa świata w Chinach, które Stany Zjednoczone zakończyły na 7. miejscu, były dla nich totalną klęską i najgorszym wynikiem w historii. Jedną z przyczyn takiego obrotu spraw był pozbawiony gwiazd skład.

Przed mistrzostwami wszystkie największe nazwiska powołane na zgrupowanie reprezentacji USA odmówiły udziału w mistrzostwach świata. James Harden, Damian Lillard, czy Anthony Davis to tylko przykłady graczy, którzy podziękowali trenerowi Greggowi Popovichowi i zdecydowali się na indywidualne przygotowanie do nadchodzącego sezonu.

Częstym argumentem przy ogłoszeniu rezygnacji była troska o swoje zdrowie, czy chęć odpowiedniego przygotowania się do sezonu. Można jednak sądzić, że istniał jeszcze jeden powód.

Za rok odbywają się przecież Igrzyska Olimpijskie w Tokio, które od zawsze dla Amerykanów znaczyły więcej, niż medal mistrzostw świata. Być może niektórzy gracze nie chcieli poświęcić dwóch wakacji z rzędu na grę w Team USA.

Zgodnie z przypuszczeniami, już pojawiają się zawodnicy, którzy deklarują chęć wyjazdu do Tokio. Stephen Curry i Draymond Green zapowiedzieli, że w przyszłe lato stawią się na zgrupowanie i z dumą będą reprezentowali swój kraj na igrzyskach.

Curry wraz z reprezentacją USA sięgał dwukrotnie po mistrzostwo świata (2010 i 2014). Green z kolei był członkiem złotej ekipy z ostatnich Igrzysk w Rio.

Można się spodziewać, że w kolejnych tygodniach kolejni gracze także zadeklarują swoją chęć wyjazdu do Tokio. Z aktualnego składu chociażby jego lider, Donovan Mitchell, także już zapowiedział, że w przyszłe lato będzie do dyspozycji trenera Popovicha.

RW

NBA

Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Z pierwszych 4 meczów eliminacji do Eurobasketu 2022 Hiszpania wygrała tylko 2, lecz wystarczyło to, by zapewnić sobie awans. Korzysta z tego trener Sergio Scariolo, który na „bańkę” w Gliwicach przywiezie mocno eksperymentalny skład, z trzema potencjalnymi debiutantami.