Gwiazdy już wracają – Steph Curry chce grać w kadrze USA

Share on facebook
Share on twitter
Fatalny wynik Amerykanów na mistrzostwach świata już ma swoje następstwa. Stephen Curry i Draymond Green zapowiedzieli już udział w kolejnej wielkiej imprezie – Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.
Stephen Curry / fot. wikimedia commons

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Dopiero co zakończone mistrzostwa świata w Chinach, które Stany Zjednoczone zakończyły na 7. miejscu, były dla nich totalną klęską i najgorszym wynikiem w historii. Jedną z przyczyn takiego obrotu spraw był pozbawiony gwiazd skład.

Przed mistrzostwami wszystkie największe nazwiska powołane na zgrupowanie reprezentacji USA odmówiły udziału w mistrzostwach świata. James Harden, Damian Lillard, czy Anthony Davis to tylko przykłady graczy, którzy podziękowali trenerowi Greggowi Popovichowi i zdecydowali się na indywidualne przygotowanie do nadchodzącego sezonu.

Częstym argumentem przy ogłoszeniu rezygnacji była troska o swoje zdrowie, czy chęć odpowiedniego przygotowania się do sezonu. Można jednak sądzić, że istniał jeszcze jeden powód.

Za rok odbywają się przecież Igrzyska Olimpijskie w Tokio, które od zawsze dla Amerykanów znaczyły więcej, niż medal mistrzostw świata. Być może niektórzy gracze nie chcieli poświęcić dwóch wakacji z rzędu na grę w Team USA.

Zgodnie z przypuszczeniami, już pojawiają się zawodnicy, którzy deklarują chęć wyjazdu do Tokio. Stephen Curry i Draymond Green zapowiedzieli, że w przyszłe lato stawią się na zgrupowanie i z dumą będą reprezentowali swój kraj na igrzyskach.

Curry wraz z reprezentacją USA sięgał dwukrotnie po mistrzostwo świata (2010 i 2014). Green z kolei był członkiem złotej ekipy z ostatnich Igrzysk w Rio.

Można się spodziewać, że w kolejnych tygodniach kolejni gracze także zadeklarują swoją chęć wyjazdu do Tokio. Z aktualnego składu chociażby jego lider, Donovan Mitchell, także już zapowiedział, że w przyszłe lato będzie do dyspozycji trenera Popovicha.

RW

Legia obudziła się za późno, Stal po prostu była lepsza w tym półfinale. W spotkaniu numer 3 gospodarze z Ostrowa potwierdzili swoją wyższość i pokonali drużynę z Warszawy 95:87. Arged BM Slam Stal od 28 kwietnia rywalizować będzie w finale PLK z Enea Zastalem Zielona Góra.
17 / 04 / 2021 19:45

NBA

Profesjonalny obóz koszykarski w wakacje. Do Ustki na PolskiKosz.pl Camp już w lipcu zapraszają trener główny Mihailo Uvalin oraz Kamil Chanas. Codziennie treningi pod okiem fachowców, świetna atmosfera i pobyt w atrakcyjnej miejscowości nad morzem. Trwają zgłoszenia, są jeszcze wolne miejsca!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Nie widział nawet obręczy, kiedy oddawał rzut za 3 punkty na zwycięstwo. Niemal stracił równowagę i w ostatniej chwili zdążył wypuścić piłkę z rąk, a ta jakimś cudem wpadła do kosza, co Luka Doncić zdołał już zobaczyć. Mavericks wygrali dzięki temu 114:113 z Memphis Grizzlies.
15 / 04 / 2021 10:34
Kilka dni po historycznym meczu w Warszawie, w którym na zakończenie sezonu regularnego Legia pokonała Kinga 137:43, także w Turcji doszło do wyjątkowo jednostronnego spotkania. W niedzielnym meczu na szczycie (to nie żart) Fenerbahce Stambuł wygrał z osłabionym Pinarem Karsiyaka aż 117:59.
Tomislav Gabrić Wielkanoc zapamięta na długo. Zaledwie 3 godziny po ogłoszeniu informacji o podpisaniu kontraktu były gracz Enea Astorii zadebiutował w niemieckim Oldenburgu. Jego nowy zespół wygrał w Wuerzburgu aż 116:66, a reprezentant Chorwacji w ciągu 18 minut zdobył… 20 punktów.