Hamidou Diallo przeskoczył Shaqa i wygrał konkurs wsadów!

Hamidou Diallo przeskoczył Shaqa i wygrał konkurs wsadów!

Share on facebook
Share on twitter

To nie był najlepszy konkurs wsadów w historii, ale Hamidou Diallo stanął na wysokości zadania i w dobrym stylu wygrał tegoroczną edycją, prezentując m.in. efektowny wsad nad samym Shaqiem!

Hamidou Diallo / fot. YouTube

Jordan Why Not Zer0.2 – doskonałe buty do gry w basket! >>

Przed konkursem zdawało się, że najmniej znany z grona uczestników Hamidou Diallo (Oklahoma City Thunder) będzie musiał zaprezentować coś naprawdę wyjątkowego, by pokonać Johna Collinsa, Milesa Bridgesa oraz Dennisa Smitha Jra. I tak się rzeczywiście stało, bo Diallo jako jedyny nie miał większych problemów z kończeniem swoich wsadów już w pierwszej próbie i zaprezentował całkiem ciekawy repertuar.

Najwięcej uznania zebrał za wsad ponad Shaquille’em O’Nealem, za który sędziowie przyznali mu maksymalną liczbę 50 punktów. Diallo przeskoczył Shaqa i zawisł na obręczy na łokciu, podobnie jak Vince Carter, gdy wygrywał konkurs w 2000 roku. Jak się okazało, zawodnik Thunder miał pod klubową koszulką jeszcze jedną niespodziankę: ubranie z logo Supermana.

„Byłem całkiem pewien – nie zrobiłbym tego, gdyby nie miał tej pewności” – mówił potem zwycięzca o tym, czy był pewien, że uda mu się Shaqa przeskoczyć. Wsad ten był jednym z niewielu prawdziwie ekscytujących momentów i zagwarantował Diallo udział w finale zmagań, gdzie obrońca pokonał Smitha Jra, przede wszystkim dlatego, że ten nie miał żadnego udanego wsadu w pierwszej próbie.

Najlepszy wsad gracza New York Knicks przyszedł więc w drugiej próbie i był to przeskok nad Dwyane’em Wade’em i efektowny wsad po podaniu Stepha Curry’ego, za co sędziowie nagrodzili go maksymalną liczbą punktów. Diallo sam chciał zresztą skakać ponad Wade’em w swojej ostatniej próbie (to jego ulubiony koszykarz), ale ostatecznie zdecydował się na rapera Quavo.

Fani prawie jak co roku mogą więc czuć się rozczarowani – parę wsadów było całkiem niezłych, ale ogólny poziom konkursu i wiele przestrzelonych wsadów pozostawiają wiele do życzenia. Dodatkowo, kolejny już raz w konkursie zabrakło wielkich nazwisk i największych gwiazd. Pozostaje nam delektować się niedzielną ucztą, czyli starciem najlepszych z najlepszych.

Tomek Kordylewski

Jordan Why Not Zer0.2 – doskonałe buty do gry w basket! >>
POLECANE

Ministerstwo zdrowia na Litwie rekomendowało przełożenie spotkania Euroligi z Olimpią Mediolan lub rozegranie go bez kibiców. Do meczu jednak dojdzie – Żalgiris Kowno przy wypełnionej do ostatniego miejsca hali zagra jutro z Włochami.

tagi

Już drugi raz w tym sezonie zespół z Ostrowa okazał się lepszy od faworytów z Gdyni. BM Slam Stal pokonała Arkę 63:62, głównie dzięki bardzo dobrej grze w obronie. Kto wie, może pozwoli to jeszcze włączyć się do walki o playoff.
28 / 02 / 2020 19:44

NBA

Młody lider Celtics od kilku tygodni zachwyca całą ligę. Tym razem Jason Tatum zapisał na koncie 33 punkty i 11 zbiórek, a jego zespół wygrał bardzo trudny wyjazdowy mecz w Utah 114:103. Od kilkunastu spotkań zawodnik z Bostonu notuje średnio po ponad 30 punktów na mecz.
27 / 02 / 2020 9:16
Czas na podniebne ewolucje! Gościem podcastu Kamila Chanasa jest Piotr „Grabo” Grabowski, profesjonalny dunker, zwycięzca wielu konkursów wsadów do kosza.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Młody lider Celtics od kilku tygodni zachwyca całą ligę. Tym razem Jason Tatum zapisał na koncie 33 punkty i 11 zbiórek, a jego zespół wygrał bardzo trudny wyjazdowy mecz w Utah 114:103. Od kilkunastu spotkań zawodnik z Bostonu notuje średnio po ponad 30 punktów na mecz.
27 / 02 / 2020 9:16
LeBron James jest jednym z zawodników, do których porównywany jest Zion Williamson. Zanim jednak dojdzie do zmiany warty, King James udowodni parokrotnie, tak jak ostatniej nocy kto jest królem NBA. Ostatniej nocy Lakers wygrali z Pelicans 118:109, a LBJ zdobył aż 40 punktów.
26 / 02 / 2020 9:31
Brak liderów kadry – Mateusza Ponitki i Adama Waczyńskiego – udało się przykryć w jednym z meczów, dzięki rewelacyjnej grze AJ-a Slaughtera i wsparciu ze strony Michała Sokołowskiego i Aarona Cela. W spotkaniach z Izraelem i Hiszpanią traciliśmy zdecydowanie za dużo punktów spod kosza, bardzo potrzeba nam dominującego w obronie środkowego.
25 / 02 / 2020 1:08