Hawks zaskoczyli Oklahomę – Trae Young się rozkręca

Share on facebook
Share on twitter

Trae Young zanotował 24 punkty oraz 11 asyst w wygranym 142:126 meczu z Oklahoma City Thunder. Młodzież z Atlanty poradziła sobie sobie naprawdę dobrze – John Collins zdobył 26 punktów w 28 minut.

Trae Young / fot. wikimedia commons

W tych butach Stephen Curry trafia wielkie rzuty >>

Atlanta Hawks przed tym sezonem byli pewniakiem do ostatniego miejsca na Wschodzie i ustawienia się w kolejce po najwyższe picki w drafcie. Rzeczywiście, Hawks maja bilans słaby, 14-30, i zajmują dopiero 12. miejsce w Konferencji Wschodniej, jednak nie wyglądają jak drużyna, która miała by teraz popaść w kilka lat marazmu.

Ostatniej nocy pokonali Oklahoma City Thunder aż 142:126. Najskuteczniejszym graczem Hawks był John Collins, który zdobył 26 punktów. Dobry występ zaliczył także Trae Young, który dołożył 24 punkty i 11 asyst. Dla OKC najskuteczniejszym graczem był Russell Westbrook, który zdobył 31 punktów.

Para młodych liderów Hawks to szansa na szybką i bezbolesną przebudowę. Już w tym sezonie pokazują potencjał na wygrywanie meczów i dobrą grę. Jeśli udałoby im się pozyskać kogoś z topowych graczy draftu 2019, a może i nawet podpisać jakaś gwiazdę, to będzie to zespół, który już w przyszłym roku może wrócić do playoff. „The Process” raczej Hawks nie grozi.

Young, bohater głośnej wymiany z udziałem Luki Doncicia, w swoim debiutanckim sezonie zalicza statystyki na poziomie 16 punktów, 7,2 asysty i niezbyt imponujących 30% za 3 punkty. Z kolei Collins w drugim sezonie notuje linijkę 19 punktów i 10 zbiórek, przy 58% z gry.

W tych butach Stephen Curry trafia wielkie rzuty >>
POLECANE

Po ostatniej fali zwolnień, odejść i zawieszeń w składzie BM Slam Stali zostało 5 graczy na poziomie ekstraklasy. Już jutro, w sobotę, ostrowianie zagrają w Dąbrowie Górniczej. Debiut Łukasza Majewskiego w roli trenera zapowiada się więc dość egzotycznie.